• rozwiń
  • WIG20 2154.80 +0.29%
  • WIG30 2439.89 +0.34%
  • WIG 56781.82 +0.24%
  • sWIG80 11451.18 -0.23%
  • mWIG40 3620.92 +0.21%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Kurtka Hana Solo trafi na aukcję. Cena przekroczy milion dolarów

"Gwiezdne Wojny" idą po rekord Odtwórz: "Gwiezdne Wojny" idą po rekord
"Gwiezdne Wojny" idą po rekord "Źródło: tvn24"

Kurtka noszona przez Harrisona Forda grającego Hana Solo z Gwiezdnych Wojen trafi na aukcję w Londynie. Jej cena może osiągnąć poziom 1,3 miliona dolarów.

Na aukcji, która odbędzie się 20 września w Londynie, pojawi się ponad 600 rzadkich pamiątek filmowych. Jednym z najbardziej wartościowych "okazów" będzie kurtka, którą Harrison Ford nosił grając Hana Solo w filmie "Gwiezdne wojny: część V – Imperium kontratakuje". Jak podaje "The Guardian" jej cena na licytacji może osiągnąć poziom 1,3 miliona dolarów.

- Na aukcji znajdą się przedmioty z trudno dostępnego świata gwiazd. Na przykład kurtka Hana Solo nigdy wcześniej nie była na aukcji. To pierwsza okazja, aby ją kupić - mówi Brandon Alinger, szef sklepu z rekwizytami w Los Angeles.

Co jeszcze?

Łączna wartość przedmiotów, które znajdą się na aukcji szacowana jest na około 4,6 mln dolarów.  Wśród innych ciekawych przedmiotów, które będzie można wylicytować znalazł się na przykład hoverboard, czyli elektryczna deskorolka, której w filmie "Powrót do przyszłości 2" używał Marty McFly grany przez Michaela J. Foxa. Szacowana cena tego przedmiotu to nawet 66 tysięcy dolarów.

Inny ciekawy rekwizyt to kurtka noszona przez Arnolda Schwarzeneggera w "Terminatorze" (szacowana cena to 39 tys. dolarów), czy gorset Michelle Pfeiffer z filmu "Kobieta-Kot" (6 tysięcy dolarów).

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane