• rozwiń
  • WIG20 2160.55 +0.27%
  • WIG30 2446.66 +0.28%
  • WIG 56984.92 +0.36%
  • sWIG80 11470.58 +0.17%
  • mWIG40 3642.64 +0.60%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 16:22

Dostosuj

Księżna Kate z torebką polskiej marki. "Może podpatrzyła ją na przyjęciu"

Księżna Kate z torebką polskiej marki. "Może podpatrzyła ją na przyjęciu"
Foto: Patrick van Katwijk/Getty Images Foto: Firma stara się funkcjonować normalnie, choć cała sprawa odbiła się szerokim echem

Ręcznie szyta torebka polskiej firmy była elementem stroju księżnej Kate podczas obchodów Dnia Świętego Patryka i spotkania z prezydentem Francji. - To dla nas bardzo miła sytuacja - mówi w rozmowie z tvn24bis.pl Sonia Firlej, asystentka właścicielki marki.

W piątek 17 marca, w Dniu Świętego Patryka, księżna Cambridge wraz z mężem, wzięła udział w spotkaniu z Gwardią Irlandzką. Kilka godzin później książęca para przyleciała do Paryża, gdzie rozmawiała z prezydentem Francji Francoisem Hollandem. Przy obu okazjach strój Kate uzupełniała kopertówka z poznańskiej manufaktury Etui Bags.

Marka powstała w 2007 roku. Torebki te można kupić w Poznaniu oraz dwóch miejscach w Londynie - luksusowym domu towarowym Harrodsa i w sklepie przy Oxford Street, głównej ulicy handlowej brytyjskiej stolicy. Produkty z manufaktury kosztują około 200 zł za sztukę.

Podpatrzyła na przyjęciu?

Nie wiadomo, w jaki sposób torebka trafiła w ręce Kate Middleton. Są jednak pewne przypuszczenia. - Na przyjęciu w Pałacu Buckingham z okazji inauguracji Brytyjsko-Indyjskiego Roku Kultury, jedna z pań, która przebywała w towarzystwie księżnej wystąpiła z inną torebką naszego autorstwa. Być może Kate ją podpatrzyła i w kuluarach, jak to w kobiecych rozmowach bywa o nią zapytała - mówi tvn24bis.pl Sonia Firlej, asystentka głównej projektantki marki.

Jak zaznacza, torebka mogła zostać zakupiona w Harrodsie. - My w każdym razie nie wysyłaliśmy tej torebki Kate Middleton - dodaje.

Jak podkreśla dla firmy to "bardzo miła sytuacja". - Ale nie jesteśmy zaskoczeni. Na rynku angielskim spotykamy się się z tym, ze znane osoby kupują nasze torebki. Torebkę dla swojej żony kupował Arnold Schwarzenegger - opowiada. - Ale każdego klienta traktujemy tak samo - zaznacza.

Firma stara się funkcjonować normalnie, choć cała sprawa odbiła się szerokim echem. Od kilku dni zapotrzebowanie na jej produkty znacznie wzrosło, a co nie może dziwić szczególnym zainteresowaniem cieszy się kopertówka, którą nosiła księżna Cambridge.

- Mamy bardzo długą listą oczekujących. Niektóre z pań zamawiają po 2-3 torebki. Niestety już teraz nie jesteśmy w stanie przewidzieć, czy będziemy w stanie sprostać wszystkim zamówieniom. Będziemy oferować klientkom alternatywne wersje kolorystyczne - mówi Firlej.

Firma stara się szyć torebki w limitowanych kolekcjach. - Nie produkujemy masowo, niektóre kopertówki występują w pojedynczych egzemplarzach. Produkcja zależy od ilości skóry, którą mamy do wykorzystania i od trendów, które obowiązują w danym momencie - dodaje.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane