• rozwiń
  • WIG20 2233.87 +0.35%
  • WIG30 2531.47 +0.32%
  • WIG 58751.67 +0.22%
  • sWIG80 11571.42 -0.14%
  • mWIG40 3746.86 -0.06%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Dorzuć się na długi Kanye Westa. "Wielcy artyści potrzebują pieniędzy"

Dorzuć się na długi Kanye Westa. "Wielcy artyści potrzebują pieniędzy"
Foto: Shutterstock Foto: Fani Kanye Westa zbierają dla niego pieniądze w internecie

Wielu fanów Kanye Westa było w szoku, gdy w sobotę raper ogłosił na Twitterze, że ma 53 mln dolarów długu. Jeden z nich tak się zmartwił, że rozpoczął zbiórkę pieniędzy w internecie, aby pomóc muzykowi "stanąć na nogi".

Jeremy Pratt z Minnesoty, zatroskany stanem finansów swojego idola, postanowił rozpocząć zbiórkę pieniędzy w internecie. Cel ma ambitny: chce zebrać 53 mln dolarów, czyli dokładnie tyle, ile wynosi dziura budżetowa Westa.

"Wielcy artyści potrzebują pieniędzy"

"Kanye West, płodny artysta, ikona mody, gwiazda, członek rodziny Kardashian, potrzebuje naszej pomocy!" - pisze Pratt we wstępie swojego apelu. "Dzisiaj musimy otworzyć nasze serca i portfele dla Kanye. Oczywiście jest on bogaty i może kupować futra i domy dla swojej rodziny, ale bez naszej pomocy, prawdziwy geniusz Kanye Westa nie może zostać zrealizowany" - tłumaczy Pratt.

"Kanye West powtarza nam, że jest największym żyjącym artystą oraz największym artystą w historii. Wielcy artyści potrzebują wsparcia finansowego, aby osiągnąć pełny potencjał" - wyjaśnia dalej.

Zbiórka pieniędzy dla Westa trwa od 15 lutego. Do środy do godziny 14.00 udało się zebrać 294 dolary, a pieniądze wpłaciło 48 osób. Do 53 milionów jeszcze więc trochę brakuje.

Mark, pomóż!

West napisał w sobotę napisał na Twitterze, że jego "osobisty dług" wynosi 53 mln dolarów. Swoich fanów poprosił o modlitwę.

O "nieco" więcej poprosił natomiast Marka Zuckerberga. West chciałby, aby założyciel i prezes Facebooka zainwestował w jego "pomysły" okrągły miliard dolarów. "Jedną z najfajniejszych rzeczy, jaką kiedykolwiek możesz zrobić to pomóc mi w potrzebie" - zwrócił się do Zuckerberga. "Nie mam środków, aby stworzyć to co naprawdę chcę" - dodał.

West zwrócił się także o pomoc finansową do szefa koncernu Alphabet Larry'ego Page'a.

W serii opublikowanych tweetów West nazywa siebie Michaelem Jordanem i Stephenem Curry muzyki. Twierdzi też, że przed śmiercią zdobędzie 100 nagród Grammy. Poskarżył się również, że ludzie nie dają pieniędzy "prawdziwym artystom" jak on, tylko przeznaczają je na otwieranie szkół w Afryce.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (3)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
JS1958
Ludzie sa troche stuknieci ze daja sie naciagac. Oni zyja jak paczki e masle a szarak tylko oglada ich luksusowe wakacje domy czy bizuterie. To chore
 • 0
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane