• rozwiń

Jak szybko nauczyć się języków? Kilka minut dziennie, bez wkuwania słówek

Poligloci zdradzają sposób na naukę języków obcych Odtwórz: Poligloci zdradzają sposób na naukę języków obcych
Foto: Shutterstock Foto: Jaki jest najlepszy sposób na naukę języków? | Video: Poligloci zdradzają sposób na naukę języków obcych

Gianni Guaita z Florencji na swoje setne urodziny zapragnął nauczyć się języka angielskiego, by móc łatwiej komunikować się ze swoją siostrzenicą. Badania wskazują, że nie jest wcale to niemożliwe. - Trzeba pracować. Ludzie często posługują się taką wymówką, że istnieje jakiś talent do nauki języków. Nie ma czegoś takiego i nawet nie wolno tego propagować - radzi Marlon Couto Ribeiro, który posługuje się 12 językami. Z kolei jego znająca 6 języków żona radzi, by dobrać do siebie odpowiednią metodę indywidualnie - najlepiej taką, którą pasuje do osobowości. - My rozpoczynamy nauczanie języków obcych od diagnozowania. Chcemy odkryć, w jaki sposób dany uczeń uczy się, jak najskuteczniej - mówi poliglotka. Nauczyciele radzą, by języków uczyć się wytrwale "kilka minut codziennie, ale przez lata". Co ciekawe, wcale nie zalecają wkuwania słówek na pamięć.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane