• rozwiń

Miliarder chce przejąć sklepy z zabawkami

Ta zabawka to hit. Chcą ją mieć wszystkie dzieciaki Odtwórz: Ta zabawka to hit. Chcą ją mieć wszystkie dzieciaki
Ta zabawka to hit. Chcą ją mieć wszystkie dzieciaki "Źródło: TVN24 BiS"

Miliarder Isaac Larian, założyciel i szef MGA Enterteinment, największej na świecie prywatnej firmy produkującej zabawki, złożył ofertę przejęcia części sklepów Toys "R" Us w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Jej wartość to prawie 900 milionów dolarów.

Jak informuje Bloomberg, Larian złożył ofertę przejęcia ponad 200 z 735 sklepów w Stanach Zjednoczonych za 675 mln dolarów oraz wszystkich z ponad 80 sklepów w Kanadzie za 215 mln dolarów.

Wielki upadek

Przypomnijmy, że we wrześniu 2017 roku firma Toys "R" Us złożyła wniosek o upadłość w Stanach Zjednoczonych oraz Kanadzie. Amerykańska sieć posiadała wówczas około 1600 sklepów w 36 krajach na świecie, w tym kilkanaście w Polsce.

W marcu spółka poinformowała, że zamierza zamknąć lub sprzedać wszystkie swoje sklepy w USA i Wielkiej Brytanii.

Firma, której początki sięgają 1948 roku, była niegdyś dominującym graczem na amerykańskim rynku zabawek, ale przegrała rywalizację z silną konkurencją, zwłaszcza ze strony giganta handlu internetowego - Amazona.

Wcześniej Larian próbował zebrać miliard dolarów na ratowanie Toys "R" Us za pośrednictwem kampanii crowdfundingowej. Teraz chciałby przekształcić sklepy tej sieci w centra rozrywki.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane