• rozwiń

Pokaz mody na igrzyskach. Znani projektanci ubrali sportowców

Foto: Michael Kappeler/PAP/DPA Foto: Stroje dla amerykańskich sportowców zaprojektował Ralph Lauren

Ceremonia otwarcia igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro była nie tylko wydarzeniem sportowym na światową skalę, ale również wielkim pokazem mody. Reprezentanci niektórych krajów wystąpili na uroczystości w strojach zaprojektowanych przez znanych projektantów i firmy odzieżowe.

Specjalistyczny portal Dezeen, poświęcony wzornictwu i architekturze, wybrał pięć najlepszych wzorów strojów na igrzyskach w Rio.

1. USA - Ralph Lauren

Ralph Lauren po raz piąty ubiera sportowców Stanów Zjednoczonych na igrzyska. Strój reprezentantów USA składał się z biało-niebiesko-czerwonej koszulki, granatowej marynarki, białych dżinsów oraz butów żeglarskich.


Beaming with pride: #TeamUSA takes the spotlight at #Rio 2016 Olympic Games

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Ralph Lauren (@ralphlauren) 5 Sie, 2016 o 6:42 PDT
2. Szwecja - H&M

Szwedzka marka ubrała sportsmenki swojego kraju w żółte kurtki i szorty oraz granatowo-żółte podkolanówki. Mężczyźni założyli granatowe szorty i granatowo-żółte kurtki. Pływaczka Therese Alshammar, która niosła szwedzką flagę, miała na sobie długą granatową asymetryczną sukienkę. Była ona dodatkowo ozdobiona tkaninami z recyklingu.


#regram @Sweolympic "The Olympics has officially started! The Swedish team celebrates at the Opening Ceremony!"

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika H&M (@hm) 6 Sie, 2016 o 12:30 PDT3. Wielka Brytania - Stella McCartney

Zawodniczki Wielkiej Brytanii były ubrane w sportowe granatowe sukienki i białe dopasowane marynarki. Panowie natomiast założyli granatowe płaszcze z wojskowymi detalami, białe szorty i niebieskie koszule.


Take a bow @andymurray! Great one handed carry of the flag! #BringOnTheGreat #Rio2016 #OpeningCeremony

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Team GB (@teamgb) 5 Sie, 2016 o 6:01 PDT4. Francja - Lacoste

Firma Lacoste po raz pierwszy ubrała francuskich sportowców na zimowe igrzyska olimpijskie w Soczi w 2014 roku. W Rio zawodnicy byli ubrani w białe spodnie, białe koszulki polo i granatowe kurtki - wszytko wyposażono w słynne logo krokodyla w narodowych barwach.
5. Kanada - DSquared2

Dan i Dean Coten, bliźniacy z Toronto, którzy stworzyli markę DSquared2, oparli stroje Kanadyjczyków na symbolu Kanady, czyli klonowym liściu. Zawodnicy założyli czarne spodnie i przeciwwiatrowe jaskrawoczerwone kurtki typu streetwear z ogromnym białym liściem klonu na plecach.


Proud moment #goCanada #teamcanada @olympics #dsquaredforteamcanada

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Dan and Dean Caten (@dsquared2) 7 Sie, 2016 o 4:04 PDT
Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane