• rozwiń

"Gwiezdne wojny" blisko kolejnego rekordu. Może paść jeszcze dzisiaj

Foto: PAP/EPA/ TATYANA ZENKOVICH Foto: "Gwiezdne wojny: przebudzenie mocy" idą na kolejny rekord

"Gwiezdne wojny: przebudzenie mocy" idą po kolejny rekord. Nowa odsłona kultowej serii już w ten weekend przyniesie 1 mld dol. wpływów ze sprzedaży biletów. Dzięki temu film ten będzie pierwszym w historii, który osiągnął taką kwotę w mniej niż dwa tygodnie od premiery.

Dotychczasowy rekord należy do "Jurassic World", które okrągły 1 mld dol. przekroczyło 13 dni od premiery, która miała miejsce na początku tego roku.

Chiny czekają

Walt Disney oświadczył w sobotę, że "Gwiezdne wojny: przebudzenie mocy" tylko do 25 grudnia wygenerowały wpływy ze sprzedaży biletów w wysokości 890,3 mln i wszystko wskazuje na to, że 1 mld dol. zostanie przekroczony jeszcze w ten weekend.

Dotychczas w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie na sprzedaży biletów film zarobił 440,4 mln dol. Podczas gdy na innych kontynentach ta kwota wyniosła 449,9 mln dol.

A to nie koniec.

Należy bowiem pamiętać, że siódma odsłona nowej serii "Gwiezdnych wojen" dopiero 9 stycznia będzie miała swoją premierę w Chinach, drugim największym rynku filmowym świata. Co zwiastuje kolejne gigantyczne przychody i być może kolejne rekordy.

Nowa część może pobić rekord wpływów z całościowej sprzedaży biletów, który należy do "Avatara". Zdobywca wielu Oscarów zarobił w sumie 2,8 mld dolarów.

Nie pierwszy rekord

Już teraz można jednak mówić o gigantycznym sukcesie kultowej serii. Wiadomo, że nowa część "Gwiezdnych wojen" ustanowiła nowy rekord sprzedaży z biletów w weekend otwarcia. Dotychczasowy należał do "Jurassic World", które w pierwszy weekend od premiery zarobiło 525 mln dol.

Szybko jednak zostało zdetronizowane przez "Gwiezdne Wojny: przebudzenie mocy" z kwotą 529 mln dol.

Wiadomo także, że nowa część "Gwiezdnych wojen" ustanowiła nowy rekord sprzedaży z biletów w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie w Boże Narodzenie.

Jak poinformował Disney, wpływy w tym czasie wyniosły 49,3 mln dol. Tym samym bijąc na głowę poprzedniego lidera, którym był "Sherlock Holmes" z 24,6 mln dol. i rekordem ustanowionym w 2009 roku.

Powrót mocy

Premiera nowych "Gwiezdnych wojen" w USA i w Europie Zachodniej odbyła się 14 grudnia  - w Polsce cztery dni później. Na ekranie pojawiają się kultowe postaci, a akcja rozgrywa się 32 lata po "Powrocie Jedi".

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (3)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
gadda33
Jak ja nie cierpię takich filmów.......
Tylko dla orłów (1968) to było coś !!!
Nawet dzisiejsza młodzież nie wie, o czym piszę :(
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane