• rozwiń

W tłusty czwartek jedzą je niemal wszyscy Polacy. Zaskakujące badanie

W tłusty czwartek jedzą je niemal wszyscy Polacy. Zaskakujące badanie
Foto: TVN 24 Poznań/ Joanna Pocztowa Foto: Pączki polane lukrem i posypane skórką pomarańczową

W tłusty czwartek pączki jedzą niemal wszyscy Polacy, czyli 95 proc. badanych - wynika z raportu "Polska na widelcu. Zwyczaje żywieniowe Polaków 2016" przeprowadzonego przez GfK. Jak wynika z ankiety aż jedna trzecia Polaków zjada tego dnia nawet trzy pączki.

Poza tłustym czwartkiem ciastka 2-3 razy w tygodniu je 15 proc. Polaków, pozostali, czyli 75 proc. - przeciętnie raz w miesiącu.

Ile pączków zjemy?

Jedna piąta respondentów deklaruje, że w tłusty czwartek je tylko po jednym pączku, kolejne 38 proc. deklaruje dwa pączków, natomiast do zjadania trzech lub więcej przyznaje się 37 proc. Tylko 5 proc. respondentów nie je tego dnia pączka.

Jak informuje GfK, 37 proc. konsumentów kupuje pączki w cukierniach, tyle samo w sklepach spożywczych, a 15 proc. robi je w domu.

Z danych Panelu Gospodarstw Domowych GfK wynika, iż obecnie rynek ciast i wyrobów cukierniczych w Polsce jest wart 3,6 mld zł.

Badanie przeprowadzono w dniach 3-8 lutego 2017 r.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (3)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
dranka
"Jak wynika z ankiety aż jedna trzecia Polaków zjada tego dnia nawet trzy pączki." - no i co takiego? Moi koledzy w pracy prawie codziennie kupują sobie po cztery drożdżówki albo pączki na drugie śniadanie i do tego litr mleka. I nikt nie mówi o jakimś "nawet"
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane