• rozwiń

Facebookowy przepis na sukces. "Dajemy pracownikom wolną rękę"

Facebookowy przepis na sukces. "Dajemy pracownikom wolną rękę"

- Szukamy wyjątkowych, twórczych ludzi i szanujemy poczucie autonomii naszych pracowników - zapewnia Lori Goler, odpowiadająca za zatrudnienie w Facebooku. Rozwój nowych technologii sprawił, że o pracy w firmach technologicznych marzą tysiące osób z całego świata, jednak zdobycie etatu w Dolinie Krzemowej jest niezwykle trudne. Sprawdź, czy masz szansę?

Jak wskazuje Lori Goler, odpowiadająca za zatrudnienie w Facebooku, firma sięga po ludzi "twórczych ludzi, takich którzy wierzą w naszą misję". - Nasz założyciel wywodzi się z pokolenia Y, więc doskonale rozumiemy potrzeby naszych użytkowników. Oferujemy elastyczne podejście, szanujemy poczucie własności i autonomii zatrudnionych - tłumaczy.

- Nowe pokolenie samo decyduje o swoich liderach. Wszędzie można znaleźć osoby, które będą naszą inspiracją. Nasi menedżerowie opiekują się swoim zespołem, wyznaczają cele, a potem dają wolną rękę w ich realizacji jedynie pomagając w trudnych chwilach - dodaje.

"Ludzie chcą mieć realny wpływ"

Jaki jest zatem pomysł Facebooka na pogodzenie takiego podejścia z opłacalnością?

- Skupiamy się na wynikach, dzięki temu możemy sobie pozwolić na taką niezależność w sposobie na osiągnięcie celu. Przez to wzrasta kreatywność, ludzie wykorzystują swoje najlepsze strony w pracy. Dajemy im wolną rękę w wykonywaniu zadań - wskazuje Goler.

Zdaniem rekruterki Facebooka, firma "umożliwia rozwój osobisty swoim pracownikom". - Tu można mieć realny wpływ na życie ludzi z całego świata. Nowoczesne technologie także mają wpływ na nasze codzienne życie. Nasza branża to ciekawa alternatywa - twierdzi.

Jak dodaje Lori Goler, "ludzie chcą mieć realny wpływ na świat. Pragną być częścią czegoś większego". Dlatego tak chętnie garną się do pracy w firmach związanych z nowymi technologiami.

Program "Świat technologii" od poniedziałku do piątku na antenie TVN24 Biznes i Świat o godz. 21.00.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane