• rozwiń
  • WIG20 2190.93 +0.71%
  • WIG30 2523.74 +0.95%
  • WIG 56772.23 +0.81%
  • sWIG80 11473.97 -0.67%
  • mWIG40 3941.03 +1.71%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Po bagaż przyjadą do domu. To może być koniec długich kolejek na lotniskach

Lista najbardziej malowniczych i najmniejszych lotnisk na świecie Odtwórz: Lista najbardziej malowniczych i najmniejszych lotnisk na świecie
Lista najbardziej malowniczych i najmniejszych lotnisk na świecie "Źródło: TVN24 BiS"

Odprawa bagażowa zamiast na lotnisku, już wkrótce może odbywać się w domu. Wszystko za sprawą innowacyjnego rozwiązania proponowanego przez linie lotnicze Emirates, które obecnie znajduje się w fazie testów.

- W Emirates nieustannie inwestujemy w innowacyjne sposoby poprawy jakości obsługi klienta. Obecnie testujemy kilka inicjatyw, aby zapewnić naszym klientom większą wygodę. Podzielimy się szczegółami, kiedy będzie to dostępne - powiedział rzecznik Emirates w rozmowie z gazetą "Gulf News".

Jak wynika z nagrania zamieszczonego przez jednego z internautów, odprawa miałaby się odbywać w domu. Zgodnie z pomysłem pod wskazaną lokalizację ma przyjeżdżać przedstawiciel przewoźnika, który odbierałby bagaż.

Kurier na miejscu sprawdzi paszport i wydrukuje kartę pokładową.

Na razie nie znamy więcej szczegółów, ale zdaniem ekspertów nie należy się spodziewać, że usługa - o ile zostanie wprowadzona - będzie dostępna za darmo dla wszystkich pasażerów. Nie wiadomo też, w jakich krajach byłaby dostępna. Wydaje się jednak, że byłby to krok, który znacznie usprawniłby podróże z większymi bagażami.

Zmiany w przepisach

Przypomnijmy, że w ostatnich tygodniach o zmianach w polityce bagażowej poinformowały linie lotnicze Ryanair i Wizz Air.

W przypadku irlandzkiego przewoźnika od 15 stycznia 2018 roku jedynie pasażerowie z pierwszeństwem wejścia na pokład (priority), a więc Plus, Flexi Plus & Family Plus, będą podróżowali z dwoma bagażami podręcznymi w kabinie.

Pozostali podróżni na pokład samolotu będą mogli zabrać tylko jeden mały bagaż, a drugi, większy, zostanie im odebrany przed bramkami i bezpłatnie przewieziony w luku bagażowym.

Od 29 października obowiązują zmiany wprowadzone przez Wizz Air. Klienci przewoźnika z Węgier mogą obecnie wnieść na pokład jedną sztukę bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 55x40x23 centymetrów. W związku z tym zniknął obowiązujący wcześniej podział na mały darmowy (42x32x25 cm) i duży płatny (56x45x25 cm) bagaż podręczny.

Jednocześnie obniżono również limit wagowy dla bagażu rejestrowanego w niższej cenie (z 23 do 20 kilogramów).

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane