• rozwiń
  • WIG20 2226.15 -0.42%
  • WIG30 2523.50 -0.33%
  • WIG 58622.10 -0.33%
  • sWIG80 11587.49 +0.13%
  • mWIG40 3749.04 -0.26%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Miasto pęka w szwach. Turystów przeniosą na sztuczną wyspę

Na wyspę wróciła plaża Odtwórz: Na wyspę wróciła plaża
Na wyspę wróciła plaża "Źródło: TVN24 BiS"

Dubaj wciąż się rozrasta i to bardzo szybko. Teraz miasto ma się rozciągnąć na wodę - i to dosłownie - a to dzięki dwóm sztucznym wyspom, które nazwano Marsa Al Arab. Inwestycja, która pochłonie ponad dwa miliardy dolarów, ma zostać ukończona przed upływem trzech lat.

Projekt poszerzenia pasa nadmorskich plaż przedstawiła w ubiegłym tygodniu globalna firma inwestycyjna, Dubai Holding. W założeniu twórców, budowa obu wysp zostanie ukończona przed 2020 r.

Dzięki wyspom, wybrzeże zostanie wzbogacone o 1,4 mili (ok. 2,2 km ) piaszczystego pasa. Projekt ma architektonicznie wpasować się w infrastrukturę nadmorskiego hotelu Burj Al Arab Jumeirah, otaczając go z dwóch stron.

Inwestycja służyć ma rozwojowi turystyki, a wyspy będą różniły się charakterem, spełniając odmienne oczekiwania odwiedzających. Na pierwszej z nich, twórcy planują stworzyć przestrzeń przyjazną rodzinom, z parkiem morskim i teatrem, który pomieści nawet 1,7 tysiąca widzów. Miejsce na nocleg będzie można wybrać spośród planowanych 300 mieszkań, z których każde ma mieć widok na morze.

Druga z wysp będzie miała bardziej ekskluzywny charakter, z markowymi butikami i jedynie 14 apartamentami.

Dla hotelu Burj Al Arab oznacza to w sumie 2,4 tys. dodatkowych miejsc dla gości. Dodatkowa przestrzeń powinna pomóc rozładować tłumy w mieście. Szczególnie, że z powodu turystów Dubaj już teraz pęka w szwach. Z danych przedstawionych przez agencję zajmującą się turystyką wynika, że w pierwszym kwartale bieżącego roku odwiedziło go ponad 4,5 mln osób.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane