• rozwiń
  • WIG20 2235.52 -0.59%
  • WIG30 2531.97 -0.67%
  • WIG 58816.98 -0.55%
  • sWIG80 11572.11 -0.16%
  • mWIG40 3758.82 -0.57%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Dom z lustra, który możesz postawić wszędzie. Zobacz, ile kosztuje

Domy modułowe Odtwórz: Domy modułowe
Domy modułowe "Źródło: TVN24 BiS"

Firmy prześcigają się w projektowaniu domków modułowych. Teraz swój pomysł przedstawiła firma z Estonii. Wielkością ani tym bardziej wyglądem nie przypomina on standardowego domu. W całości skonstruowana z luster chatka ma tylko 18 metrów kwadratowych. Niewielki domek, gdziekolwiek wybudowany, całkowicie stapia się z otoczeniem. W założeniu twórców, postawienie konstrukcji ma nie zabrać więcej niż osiem godzin.

Ten dom tylko z pozoru może wydawać się niestabilny. Chatka w środku w całości pokryta jest solidnym drewnem, a szkło - którym jest obudowana - jest hartowane. W środku zainstalowano oświetlenie LED i ogrzewanie podłogowe. Przyszły właściciel będzie musiał tylko podprowadzić wodę i internet.

Z projektu wynika, że na niewielkiej powierzchni mieści się łóżko, salon, kuchnia i łazienka.

Projektanci dedykowali swoją pracę głównie właścicielom hoteli i innych miejsc, gdzie w założeniu pobyt ma być krótkotrwały. Dlatego tak szybko można konstrukcję postawić.

Podobną chatkę przedstawiła jakiś czas temu firma z Japonii.

Zaprojektowany i skonstruowany w Estonii dom powstał w firmie ÖÖD. Chatka warta jest nieco ponad 138 tys. złotych (33 tys. euro).

 

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane