• rozwiń

Dni wolne w 2018 roku. Sprawdź, kiedy zaplanować urlop

Rafalska: chciałabym żeby rodzina miała wszystkie wolne niedziele Odtwórz: Rafalska: chciałabym żeby rodzina miała wszystkie wolne niedziele
Rafalska: chciałabym żeby rodzina miała wszystkie wolne niedziele "Źródło: tvn24"

W 2018 roku czeka nas trzynaście dni ustawowo wolnych od pracy. Mamy też kilka okazji do zaplanowania tak zwanych długich weekendów. Czasem wystarczą trzy dni urlopu, żeby mieć aż dziewięć dni wolnego z rzędu.

Po 1 stycznia kolejnym dniem ustawowo wolnym od pracy jest święto Trzech Króli. W tym roku wypada ono w sobotę. Zgodnie z przepisami w takiej sytuacji pracownikowi zatrudnionemu na umowie o pracę przysługuje dodatkowy dzień wolny w innym terminie.

Kolejne wolne dni

Kolejny dzień ustawowo wolny od pracy przypada w Wielkanoc - 1 kwietnia. Zgodnie z przepisami za święto przypadające w niedzielę pracownikom dodatkowy dzień wolnego niestety nie przysługuje. Na szczęście kolejny dzień wolny to Poniedziałek Wielkanocny (2 kwietnia).

Następna okazja do odpoczynku oraz zaplanowania krótkiego urlopu będzie już w kolejnym miesiącu. Wszystko za sprawą przypadającego na wtorek (1 maja) Święta Pracy oraz na czwartek - Święta Narodowego Trzeciego Maja. W niedzielę 20 maja wypada Zesłanie Ducha Świętego (Zielone Świątki), a w czwartek 31 maja - Boże Ciało.

Osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę odpoczną również 15 sierpnia (środa), bo tego dnia wypada Święto Wojska Polskiego oraz Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny.

Kolejne dni ustawowo wolne od pracy to 1 listopada (czwartek), kiedy wypada Wszystkich Świętych oraz 11 listopada (niedziela) - Święto Niepodległości. Do pracy nie pójdziemy również 25 i 26 grudnia (wtorek i środa), kiedy będziemy świętować Boże Narodzenie.

Długie weekendy

W 2018 roku mamy łącznie sześć okazji do zaplanowania tzw. długiego weekendu. Czasem wystarczy wziąć jeden dzień urlopu, aby mieć pięć dni wolnego.

1. 31 marca - 2 kwietnia (3 dni wolnego bez dnia urlopu)

31 marca to sobota, a 1 i 2 kwietnia są wolne ze względu na Wielkanoc.

2. 28 kwietnia - 1 maja (4 lub 9 dni wolnego)

28 i 29 kwietnia to weekend. Jeśli weźmiemy jeden dzień wolnego w poniedziałek 30 kwietnia, to będziemy mogli odpoczywać przez 4 dni. Jeśli zaś weźmiemy 3 dni wolnego (w poniedziałek 30 kwietnia, w środę 2 maja i piątek 4 maja), to nasz weekend wydłuży się aż do 9 dni.

3. 3-6 maja (4 dni wolnego)

Jeśli weźmiemy jeden dzień wolnego (w piątek 4 maja), to będziemy mogli cieszyć się z czterech dni wolnego, bo 3 maja to święto, a 5 i 6 to weekend.

4. 31 maja - 3 czerwca (4 dni wolnego)

Jeśli weźmiemy jeden dzień urlopu w piątek 1 czerwca, to łącznie zyskamy cztery dni wolnego, bo 31 maja wypada Boże Ciało, a 2 i 3 czerwca to weekend.

5. 1-4 listopada (4 dni wolnego)

Jeśli weźmiemy urlop w piątek 2 listopada, to łącznie otrzymamy 4 dni wolnego, bo 1 listopada to Wszystkich Świętych, a 3 i 4 to weekend.

6. 22-26 grudnia (5 dni wolnego)

Wystarczy wziąć jeden dzień urlopu w poniedziałek 24 grudnia, aby zyskać łącznie 5 dni wolnego, bo 22 i 23 to weekend, a 25 i 25 to Boże Narodzenie.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (6)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
Orzech55
Z 13 dni wolnego 8 to święta katolickie, a co zniwierzącymi którzy chcieliby w świeckim państwie prowadzić swój biznes w te dni?
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
Michał79
Pozdrowienia dla redaktora ----. 22-26 grudnia (5 dni wolnego)

Wystarczy wziąć jeden dzień urlopu w poniedziałek 24 grudnia, aby zyskać łącznie 5 dni wolnego, bo 22 i 23 to weekend, a 25 i 25 to Boże Narodzenie. a chodiło dokładniej o 25,25 a miało być pewnie 25-26 :)))
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
beef76
Jeżeli pracujemy na podstawie umowy o pracę, to wystarczy jutro złożyć wypowiedzenie i po ustawowym okresie mamy cały czas wolne!
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane