• rozwiń

Uzależnieni od smartfonów. Co dziesiąty użytkownik klika podczas seksu

Uzależnieni od smartfonów. Co dziesiąty użytkownik klika podczas seksu
Foto: Shutterstock Foto: Aż 95 proc. użytkowników smartfonów używa ich podczas spotkań towarzyskich

Już 10 lat temu Steve Jobs przewidywał, że smartfony odmienią nasze życie. I nie pomylił się, a zmiany sięgają aż do alkowy. Z badań przeprowadzonych przez amerykańskich naukowców wynika, że co dziesiąta osoba nie rozstaje się z telefonem nawet podczas uprawiania seksu. Uzależnienie od smartfonów może przynieść też takie same dolegliwości jak ADHD.

Codziennie jesteśmy bombardowani nawet setkami maili, wiadomości, powiadomień z mediów społecznościowych. Naukowcy z Uniwersytetu Wirginii oraz Uniwersytetu Kolumbii Brytyjskiej przeprowadzili badania, mające pokazać, jak duży wpływ na nasze życie mają urządzenia, z którymi czasem nie rozstajemy się ani na chwilę.

Aż 95 proc. użytkowników smartfonów używa ich podczas spotkań towarzyskich. Siedem na dziesięć osób posługuje się nimi podczas pracy, a co dziesiąta nie rozstaje się z telefonem nawet podczas seksu. Z urządzeń korzystamy codziennie średnio przez dwie godziny.

O krok od choroby

Badania przeprowadzone z udziałem studentów pokazały, że włączony dźwięk i wibracje w telefonach zwiększają poziom zdenerwowania. Taki sam wpływ miało otrzymywanie powiadomień z mediów społecznościowych. Okazuje się, że nadmierne korzystanie ze smartfonów może przynieść takie same dolegliwości jak ADHD (problemy z koncentracją, rozdrażnienie, szybkie znudzenie wykonywanymi obowiązkami, zwłaszcza samodzielnie i w ciszy).

Naukowcy są zgodni: sposobem na zminimalizowanie negatywnego wpływu smartfonów na nasze życie jest wyciszanie urządzeń wtedy, gdy jest to możliwe.

 

Zobacz: To koniec koszmaru rozbitych wyświetlaczy? Nadchodzi niezniszczalny smartfon

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
Brain Scientist
A czy to nie jest przypadkiem brak szacunku dla partnera? Ja rozumiem, jeśli chodzi o przykładowo sytuację, w której za obopólnym ustaleniem ogląda się porno na smartfonie w trakcie seksu.. ale zwykłe przeglądanie wiadomości albo rozmawianie z kimś?
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane