• rozwiń

Buty z "Powrotu do przyszłości" stały się rzeczywistością. Wkrótce na sprzedaż

Buty z "Powrotu do przyszłości" stały się rzeczywistością. Wkrótce na sprzedaż
Foto: Nike Foto: Buty Nike Mag trafią na aukcję

To już oficjalne. Odzieżowy koncern Nike poinformował wczoraj, że słynne samosznurujące się buty z filmu "Powrót do Przyszłości 2" staną się rzeczywistością. Pierwszy egzemplarz Nike Mag otrzymał już Michael J. Fox, odtwórca roli Marty'ego McFly'a w kultowej trylogii.

Prawie 30 lat temu Nike zostało zaproszone do współpracy przy filmie "Powrót do przyszłości 2". Firma dostała od producentów zadanie stworzenia sportowych butów na miarę przyszłej epoki. W ten sposób powstały Nike Mag - buty o futurystycznym wyglądzie, które same się sznurują i dopasowują do stopy użytkownika.
Limitowana edycja

Wkrótce limitowana edycja butów Nike Mag trafi na aukcję, z których cały dochód zostanie przekazany fundacji Michaela J. Foxa, cierpiącego na chorobę Parkinsona.

Na razie nie znamy ceny butów, nie wiemy też, kiedy aukcja się rozpocznie. O jej szczegółach Nike ma poinformować wiosną przyszłego roku.

W środę - dniu w którym Marty McFly znalazł się w przyszłości w II części filmu - Michael J. Fox otrzymał własny egzemplarz butów.

W 2011 r. Nike stworzyło 1500 par inspirowanych modelem z filmu, który nosił Marty, ale buty same się nie sznurowały i nie dopasowywały do stopy. 6 mln dolarów dochodów z ich sprzedaży również przekazano na rzecz osób zmagających się chorobą Parkinsona.

Powrót do przyszłości: osiem szalonych idei. Co się udało, a co nie. CZYTAJ WIĘCEJ

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane