• rozwiń
  • WIG20 2158.94 -0.47%
  • WIG30 2459.33 -0.39%
  • WIG 57502.14 -0.29%
  • sWIG80 11763.70 +0.51%
  • mWIG40 3786.21 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:15

Dostosuj

Trencze i kratka nie podbiły serc. Ekskluzywna sieć sklepów tnie koszty

Kosztowna elegancja polityków, czyli wydatki głów państw Odtwórz: Kosztowna elegancja polityków, czyli wydatki głów państw
Kosztowna elegancja polityków, czyli wydatki głów państw

Znana brytyjska marka modowa Burberry poinformowała o spadku zysków. Powodów mniejszych zarobków jej menedżerowie upatrują w wymagającym i szybko zmieniającym się rynku dóbr luksusowych, szczególnie słabe wyniki notowały sklepy sieci w Stanach Zjednoczonych i w Hongkongu.

W maju spółka zanotowała roczny zysk przed opodatkowaniem w wysokości niespełna 395 milionów funtów. To o blisko 5 procent mniej niż przed rokiem. Do tej straty w dużej mierze przyczyniły się słabe obroty hurtowe w Stanach Zjednoczonych. Z kolei turyści, skuszeni niskimi notowaniami funta, wpłynęli na wyjątkowo dobre wyniki sprzedaży w Wielkiej Brytanii.

Zmiana prezesa

- Dla Burberry ostatnie miesiące są okresem ważnych przekształceń na szybko zmieniającym się rynku dóbr luksusowych - powiedział Bailey. - Podejmowane przez nas działania mają na celu stworzenie bazy dla przyszłych wzrostów. Już dziś przynoszą pierwsze korzyści i jestem przekonany, że będą wzrastać w miarę upływu czasu - ocenił prezes koncernu Christopher Bailey.

Christopher Bailey zrezygnuje z kierowania firmą, ale będzie pełnił funkcję głównego kreatora. W lipcu funkcję dyrektora wykonawczego Burberry przejmie Marco Gobbetti..

Cięcie kosztów w sklepach

Burberry, marka najbardziej znana z trenczy i charakterystycznego wzoru w kratkę, wprowadza do swojej oferty nową linię produktów oraz rozwija sklep internetowy. Jednocześnie obniża koszty, w ubiegłym roku informowaliśmy o zamknięciu sklepu w Warszawie.

Brytyjskie przedsiębiorstwo odzieżowe rezygnuje między innymi z rozwijania działu perfum i produktów kosmetycznych we własnym zakresie. Tym obszarem biznesowym na zasadzie franczyzy zajmować się będzie grupa Coty.

Spółka Burberry oznajmiła, że w ubiegłym roku zredukowała koszty o 20 milionów funtów i zamierza osiągnąć dalsze oszczędności rzędu 50 milionów w 2018 r. Do roku 2019 łączna kwota oszczędności ma wynieść minimum 100 milionów funtów. Niedawno koncern ogłosił, że ​​przeniesie 300 miejsc pracy z drogich biur w Londynie do tańszych w West Yorkshire.Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane