• rozwiń

Budują hotel w kosmosie. Cena za pobyt zwala z nóg

Podniebny hotel Odtwórz: Podniebny hotel
Foto: Orion Span | Video: TVN24 BiS Foto: Tak ma wyglądać kosmiczny hotel | Video: Podniebny hotel

Sezon urlopowy zbliża się wielkimi krokami. Czas już więc pomyśleć, gdzie wybierzemy się na wakacje. Na razie mamy do wyboru na przykład Grecję, Hiszpanię czy Włochy. Ale już za kilka lat w turystycznej ofercie pojawi się pobyt w hotelu położonym w gwiazdach. O szczegółach na antenie TVN24 BiS opowiadał Łukasz Kijek.

Hotel, który będzie orbitował 320 kilometrów nad Ziemią, wybuduje firma Orion Span. Obiekt ma przyjąć pierwszych gości już w 2022 roku.

Niezapomniane widoki

Wspaniałe widoki będą główną atrakcją wakacji w tym niezwykłym miejscu. Dlatego dla turystów dostępne będą luksusowe apartamenty, charakteryzujące się ogromnymi oknami. Będzie można przez nie oglądać na przykład zorze polarne czy kontynenty.

Hotel ma okrążać naszą planetę w 90 minut, dzięki czemu turyści, w ciągu 12-dniowego pobytu, będą mogli podziwiać 384 wschody i zachody słońca. Obiekt pomieści jednorazowo czterech turystów i dwóch członków załogi - byłych astronautów.

Przed wycieczką trzeba będzie odbyć specjalny trening. Przygotowanie do podróży będzie trwało trzy miesiące. Firma przyjmuje już rezerwacje.

Na razie nie wiadomo, w jaki sposób turyści zostaną dostarczeni do celu podróży.

Kosmiczna cena

12-dniowy pobyt w kosmicznym hotelu ma kosztować 9,5 miliona dolarów, co oznacza, że za jeden dzień trzeba będzie zapłacić grubo ponad 700 tys. dolarów. W cenę wliczony jest przelot.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane