• rozwiń
  • WIG20 2226.15 -0.42%
  • WIG30 2523.50 -0.33%
  • WIG 58622.10 -0.33%
  • sWIG80 11587.49 +0.13%
  • mWIG40 3749.04 -0.26%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Najbogatszy Europejczyk chce kupić słynną firmę jubilerską

Brytyjski miliarder wyprowadza się do Monako Odtwórz: Brytyjski miliarder wyprowadza się do Monako
Brytyjski miliarder wyprowadza się do Monako "Źródło: TVN24 BiS"

Koncern LVMH, czołowy producent dóbr luksusowych, potwierdził, że prowadzi rozmowy w sprawie kupna amerykańskiej firmy jubilerskiej Tiffany - poinformowała w poniedziałek agencja AP. Dodano, że oferta francuskiej grupy opiewa na 14,5 miliarda dolarów.

Propozycję przejęcia złożono w sytuacji, gdy Tiffany boryka się ze stagnacją sprzedaży, co jest związane m.in. ze spowolnieniem gospodarczym w Chinach.

Sytuacja ekonomiczna w Państwie Środka wpływa na wydatki chińskich konsumentów, którzy są "znaczącymi odbiorcami dóbr luksusowych".

Agencja zwróciła uwagę, że ze względu na kurs dolara wyroby Tiffany'ego są coraz droższe dla klientów poza Stanami Zjednoczonymi.

W komunikacie wydanym w poniedziałek Louis Vuitton Moet Hennessy (LVMH) stwierdza, że "nie ma pewności, iż rozmowy zakończą się podpisaniem umowy".

Według AP koncern LVHM zaproponował za przejęcie Tiffany'ego 14,5 mld dol.

Spółka miliardera

Grupa LVMH to właściciel 70 marek luksusowych z całego świata z branży modowej, kosmetycznej, biżuteryjnej oraz alkoholowej. Do grupy należą, m.in. Louis Vuitton, Dior, Fendi czy Givenchy.

Szefem i właścicielem firmy jest Bernard Arnault. Z majątkiem szacowanym przez Bloomberga na 96,5 mld dolarów, jest obecnie trzecim najbogatszym człowiekiem na świecie. Wyprzedzają go tylko Jeff Bezos i Bill Gates.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane