Wiceminister cyfryzacji: trzeba zadbać o bezpieczeństwo sieci 5G

Cała rozmowa z Wandą Buk Odtwórz: Cała rozmowa z Wandą Buk
Foto: tvn24bis | Video: tvn24bis Foto: Wiceminister cyfryzacji Wanda Buk podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy | Video: Cała rozmowa z Wandą Buk

W momencie, kiedy wszyscy na całym świecie zaczęli sobie uświadamiać, że sieć telekomunikacyjna to już nie tylko filar rozwoju gospodarki, ale też stanowi o naszym bezpieczeństwie, tak samo jak dostęp do sieci energetycznej, tak wszyscy zaczęli się zastanawiać, jak ją zabezpieczyć. Jednym z wyrazów tych rozważań i tego zainteresowania w tym obszarze jest właśnie podpisana w poniedziałek deklaracja - mówiła wiceminister cyfryzacji Wanda Buk, która była gościem TVN24 BiS podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy. Na początku tygodnia premier Mateusz Morawiecki i wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Mike Pence podpisali "Wspólną Deklarację USA i Polski na temat 5G". Podkreślono w niej, że bezpieczna technologia mobilna piątej generacji będzie miała fundamentalne znaczenie dla narodowego bezpieczeństwa.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.