• rozwiń

Przegląd prasy: Firmy podwyżkami walczą o fachowca i specjalistę

O ile wzrośnie płaca minimalna? Spór najniższe wynagrodzenie Odtwórz: O ile wzrośnie płaca minimalna? Spór najniższe wynagrodzenie
O ile wzrośnie płaca minimalna? Spór najniższe wynagrodzenie "Źródło: TVN24 BiS"

Już 82 procent pracodawców składa kontroferty rozważającym zmianę pracy. Walka o zatrzymanie pracowników może zmusić firmy do podwyższenia ostrożnych planów wzrostu płac w 2019 roku - podaje w piątek "Rzeczpospolita".

Pracownicy, którzy w 2019 roku będą szukać wyższej pensji, czy awansu mogą liczyć na to, że ich obecny pracodawca zaproponuje im lepsze warunki i spróbuje ich zatrzymać - pisze dziennik.

Presja na pracodawcach

Jak wynika z udostępnionego "Rz" raportu firmy rekrutacyjnej Hays Poland, obecnie już 82 proc. badanych firm przyznaje, że przynajmniej niektórym pracownikom rozważającym zmianę pracy przedstawiają kontrofertę gwarantującą wzrost wynagrodzenia, dodatkowe benefity, awans lub zmianę stanowiska.

Takich deklaracji jest o 5 proc. więcej niż na przełomie 2017 i 2018 roku. Zdaniem Agnieszki Kolendy, dyrektor w Hays Poland, zarówno w wynikach badania, jak i w działaniach klientów firmy wyraźnie widać, że przedsiębiorstwa zwiększają wysiłki w celu zatrzymania pracowników - czytamy w dzienniku.

"Ostatni rok wywarł na pracodawcach ogromna presję, by deklaracje, że ludzie są dla nas ważni, przenieść właśnie na realne działania, w tym na poprawienie rzeczy istotnych dla pracowników" - powiedział gazecie Michał Dzieciątko, główny konsultant w firmie doradczej Aon.

Jak oceniła dla "Rz" Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, ekonomistka z UW, nie najlepsze dane wskaźnika PMI mierzącego aktywność w przemyśle wskazują, że wracamy do sytuacji, gdzie przedsiębiorcy nie walcząc już o każdego, będą zabiegać o utrzymanie sprawdzonych pracowników z niezbędnymi kompetencjami

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (3)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
Sebek 1
Poczekajcie wczoraj u mnie z bloku wyjechało ośmiu Ukraińców pytałem się gdzie wyjeżdżacie odpowiedzieli do znajomych w Niemczech bo załatwili Im pracę taką samą jak w Polsce tylko za większe pieniądze. My Polacy z zarobkami jesteśmy daleko w tyle...nie bez powodu wyjechało około 4 mln Polaków za chlebem i lepszym życiem.
  • 1
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
arvydas
Co i rusz czytam i słyszę o tych mitycznych podwyżkach. W zeszłym roku co miesiąc były informacje o wzroście.
Ciekawe gdzie tak podwyższają te zarobki?
  • 1
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
lastanetaarion
  • 2
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane