• rozwiń
  • WIG20 2154.80 +0.29%
  • WIG30 2439.89 +0.34%
  • WIG 56781.82 +0.24%
  • sWIG80 11451.18 -0.23%
  • mWIG40 3620.92 +0.21%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Surowa kara za fałszywe recenzje hoteli i restauracji. "Historyczny wyrok"

Surowa kara za fałszywe recenzje hoteli i restauracji Odtwórz: Surowa kara za fałszywe recenzje hoteli i restauracji
Surowa kara za fałszywe recenzje hoteli i restauracji "Źródło: TVN24 BiS"

Sąd w Lecce na południu Włoch skazał na 9 miesięcy więzienia i 8 tysięcy euro (równowartość prawie 35 tysięcy złotych) kary właściciela agencji, która sprzedawała całe pakiety sfabrykowanych pozytywnych recenzji hotelarzom i restauratorom, by zamieszczali je na popularnym portalu.

To pierwszy taki wyrok we Włoszech - podkreślają media. Zapadł on wobec właściciela agencji marketingowej działającej w Apulii. Fałszywe recenzje sprzedawała ona hotelom i restauracjom w całym kraju.

Sąd orzekł, że pisanie i zamieszczanie fałszywych recenzji oraz posługiwanie się przy tym fałszywą tożsamością jest przestępstwem.

Wewnętrzne śledztwo

Zauważono, że postępowanie karne w tej sprawie wspierał popularny portal turystyczny, który w procesie tym miał status strony poszkodowanej, a jego kierownictwo odegrało czynną rolę w ustaleniu odpowiedzialnych za to oszustwo.

Zespół portalu wszczął swoje własne wewnętrzne śledztwo, by ustalić, skąd pochodziły fałszywe recenzje i przekazał sądowi zebrane przez siebie dowody.

- To historyczny wyrok dotyczący internetu. Pisanie fałszywych recenzji zawsze stanowiło naruszenie prawa, ale teraz po raz pierwszy oszust został skazany na więzienie - powiedział włoskim mediom przedstawiciel zarządu portalu Brad Young.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane