• rozwiń

Najlepsze polskie adresy. Warszawskie ulice w czołówce

Prezes BGK Nieruchomości: wciąż brakuje mieszkań, ale mamy ambitne plany Odtwórz: Prezes BGK Nieruchomości: wciąż brakuje mieszkań, ale mamy ambitne plany
Prezes BGK Nieruchomości: wciąż brakuje mieszkań, ale mamy ambitne plany "Źródło: TVN24 BiS"

Ulicą z największym potencjałem handlowym w naszym kraju jest Nowy Świat – wynika z rankingu CBRE "TOP10 high streets w Polsce".

Na pierwszym miejscu zestawienia znalazł się Nowy Świat. "Nowy Świat aż w 60 proc. zajmują najemcy z branży gastronomicznej – ulica jest coraz bliżej miana "najdłuższej restauracji" współczesnej Europy Udział najemców modowych spadł tu o 3 punkty procentowe w ciągu ostatnich trzech lat" – czytamy w opracowaniu CBRE.

Drugie miejsce zajęła również warszawska ulica – Marszałkowska. "Znajduje się w centrum miasta, może pochwalić się doskonałym dojazdem, wysokim prestiżem i bliskością innych kluczowych handlowych ulic’" – uzasadniali eksperci.

Podium uzupełnia stołeczna Chmielna. "Od wymienionych wyżej ulic, Chmielną odróżnia przede wszystkim zdecydowanie bardziej kameralny charakter" – napisano w komunikacie.

Pozostałe miejsca zajęły kolejno: Floriańska w Krakowie, Długi Targ i Długa w Gdańsku, Plac Trzech Krzyży w Warszawie,  Półwiejska w Poznaniu, Świdnicka we Wrocławiu, Aleje Jerozolimskie w Warszawie i Krupówki w Zakopanem.


Wzrost powierzchni handlowej

Eksperci CBRE prognozują, że w ciągu 10 lat na polskich ulicach handlowych nastąpi przyrost powierzchni handlowej o ok. 15 proc.-20 proc. Wzrost ten będzie związany zarówno z powstawaniem nowych ulic jak i rozwojem już istniejących.

Będą temu sprzyjać takie czynniki jak bardzo niski poziom pustostanów w najlepszych warszawskich galeriach handlowych, wynoszący obecnie tylko 2 proc., oraz zakaz handlu w niedzielę, który sprzyja rozwojowi oferty restauracyjnej.

CBRE to firma doradcza i inwestycyjna działająca w sektorze nieruchomości komercyjnych. Oprócz niej na polskim rynku działają również Argon Legal, BNP Paribas Real Estate, Colliers International.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane