Masz dzieci? Sprawdź, ile pieniędzy możesz odliczyć od podatku

"Biznes dla Ludzi", cz.1 Odtwórz: "Biznes dla Ludzi", cz.1
Foto: archiwum TVN24 | Video: TVN24 BiS Foto: Kwota odliczenia zależy od liczby dzieci oraz dochodów rodziców | Video: "Biznes dla Ludzi", cz.1

Wysokość ulgi prorodzinnej zależy od liczby dzieci oraz dochodów rodziców. W programie "Biznes dla Ludzi" tłumaczymy, ile i kto może otrzymać w jej ramach.

Ulga prorodzinna przysługuje na dzieci małoletnie (które nie są w związku małżeńskim), na dzieci, które otrzymują zasiłek pielęgnacyjny, rentę socjalną (bez względu na ich wiek oraz dochody) oraz na dzieci do 25. roku życia pod warunkiem, że dzieci te uczą się lub studiują oraz w danym roku podatkowym nie uzyskały dochodu wyższego niż 3089 zł (do tych dochodów nie wlicza się renty). Ulga przysługuje łącznie obojgu małżonkom.

Ile można odliczyć?

Wysokość ulgi na jedno dziecko wynosi 92,67 zł miesięcznie, czyli 1112,04 zł rocznie. Trzeba jednak pamiętać o pewnym limicie. Ulga przysługuje bowiem, gdy łączny dochód rodziców nie przekracza 112 tys. zł lub 56 tys. zł w sytuacji, gdy rozliczamy się osobno.

W przypadku dwójki dzieci ulga przysługuje niezależnie od dochodów rodziców i wynosi na każde dziecko 92,67 zł miesięcznie, czyli do 1112,04 zł rocznie.

Ulga na trzecie dziecko to 166,67 zł miesięcznie, czyli do 2000,04 zł rocznie, a na czwarte i kolejne dziecko 225 zł miesięcznie, czyli do 2700,00 zł rocznie.

Program "Biznes dla Ludzi" od poniedziałku do piątku na antenie TVN24 Biznes i Świat o godz. 17.30.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.