Zapomniał, że ma przy sobie broń. Była wydrukowana w 3D

Broń wydrukowana w technologii 3D. To przyszłość zbrojenia? Odtwórz: Broń wydrukowana w technologii 3D. To przyszłość zbrojenia?
Foto: TVN24 BiS Foto: Amerykanom na lotniskach często zdarza się zapomnieć o broni, którą mają przy sobie | Video: Broń wydrukowana w technologii 3D. To przyszłość zbrojenia?

Niebezpieczny incydent miał miejsce w amerykańskim stanie Nevada. Jeden z pasażerów zapomniał, że miał przy sobie… broń. Nie była to jednak zwyczajna broń, a replika - wydrukowana w technologii 3D. To pierwszy taki przypadek na lotnisku w Stanach Zjednoczonych. Dane dotyczące broni na amerykańskich lotniskach są alarmujące - okazuje się, że w niecały tydzień w całych Stanach Zjednoczonych przechwycono 68 sztuk broni, którą próbowano wnieść na pokład. Osiem egzemplarzy było bez amunicji, 60 - z amunicją, z czego 21 miało nabój w komorze. Za posiadanie przy sobie na lotnisku broni można zapłacić grzywnę w wysokości 11 tys. dolarów albo nawet trafić do więzienia. O tym, jak często Amerykanom zdarza się zapomnieć, że mają przy sobie pistolet, a także i karach za to wymierzanych mówił Michał Sznajder w programie "24 Godziny".

Program "24 Godziny" od poniedziałku do piątku na antenie TVN24 BiS o godz. 21.00.