Za gruba, by latać za granicę. Linie obliczyły, ile kosztują "dodatkowe kilogramy"

Za gruba, by latać za granicę. Linie obliczyły, ile kosztują "dodatkowe kilogramy" Odtwórz: Za gruba, by latać za granicę. Linie obliczyły, ile kosztują "dodatkowe kilogramy"
Foto: Aero Icarus / Flickr (CC BY-SA 2.0) | Video: TVN24 BiS Foto: Stewardessa oskarżyła Aerofłot o dyskryminację ze względu na wygląd zewnętrzny | Video: Za gruba, by latać za granicę. Linie obliczyły, ile kosztują "dodatkowe kilogramy"

Sąd oddalił skargę o dyskryminację ze względu na wygląd, złożoną przez stewardessę, którą linie Aerofłot uznały za zbyt grubą. W 2016 roku pracownicy tej rosyjskiej linii lotniczej zostali poinformowani, że rejsy zagraniczne będą obsługiwane jedynie przez stewardessy poniżej 40. roku życia, noszące ubrania w rozmiarze mniejszym niż 46. Stewardessy, które nie spełniają tych wymogów, mogą obsługiwać tylko loty krajowe, co oznacza, że zarobią mniej. Linia zaczęła zbierać dane o rozmiarze odzieży noszonej przez stewardesy wyliczyła, jakie koszty oznacza dla niej każdy dodatkowy kilogram personelu pokładowego. Podniebne absurdy sprowadzał na ziemię gospodarz programu "24 Godziny" Michał Sznajder.

Program "24 Godziny" od poniedziałku do piątku na antenie TVN24 BiS o godz. 21.00.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
Światowit
Ja rozumiem te puszyste panie ale... nie wyobrażam sobie stewardessy wagi np 150 kg przepychającej się przez ciasne przejścia między rządami foteli....
  • 1
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.