Wyprawka warta kilkaset euro. Zobacz, co dostają fińskie rodziny

Wyprawka warta kilkaset euro. Zobacz, co dostają fińskie rodziny
Foto: ENEX Foto: W Finlandii wyprawka przyznawana jest od 80 lat

Ubranka, artykuły do higieny, kosmetyki - taką wyprawkę wartą kilkaset euro od 80 lat otrzymują rodziny w Finlandii. W tym roku pakiet został powiększony o dodatkowe ubrania i dziecięcy śpiwór. Łącznie na pakiet składa się 53 różnego rodzaju produktów. Rozwiązanie jest tak cenione, że choć istnieje możliwość, by pobrać jego równowartość w formie gotówki, to korzysta z tego zaledwie 5 procent rodzin. Mimo jednak przyznawanej pomocy, w Finlandii nadal rodzi się mniej dzieci niż w innych krajach skandynawskich. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Program "24 Godziny" od poniedziałku do piątku na antenie TVN24 BiS o godz. 21.00.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
Sebek 1
Chytrość Polskich rządów od 1989 roku nie zna granic i żaden Rząd nie wyciągnął ręki żeby Polkom ulżyć w zakupach odzieży itd dla dzieci. Dla mnie Vat na takie ubranka powinien być góra 5 procent...z jednej strony to by zachęcało na rodzenie dzieci a tak NIE STAĆ POLAKÓW NA DZIECI...
  • 2
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
siupakabra
Dokładnie. Obniżyć podatki na artykuły przeznaczone do dzieci, zapewnić żłobki i przedszkola, darmowe posiłki dla maluchów w placówkach wychowawczych itd. Ludzie nie mają dzieci, bo ich na to nie stać. Żadne 500 plus tego nie zmieni, jeśli generalnych zmian się nie wprowadzi.
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.