Transport leków, czy walka z komarami. Amerykanie testują nowe zastosowanie dronów

Jatrząb. System do łapania dronów Odtwórz: Jatrząb. System do łapania dronów
Jatrząb. System do łapania dronów

Monitorowanie upraw, kontrola populacji komarów, czy transport leków. To tylko niektóre z propozycji zastosowania dronów, które są testowane w Stanach Zjednoczonych. USA w ten sposób rozpoczęły prace, które mają zmienić bardzo restrykcyjne dotąd prawo dotyczące stosowania powietrznych maszyn. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

W przedsięwzięciu biorą udział takie firmy jak Apple, Microsoft, Uber czy Intel. Zabraknie natomiast Amazona. Przedsiębiorstwo chciało dostarczać za pomocą dronów zakupy w Nowym Jorku.

Z prawie 150 propozycji wybrano dziesięć najlepszych projektów. Nie znane są jeszcze szczegóły, ale wiadomo, że bezzałogowce będą używane między innymi do kontroli populacji komarów na Florydzie, dostarczania jedzenia w Karolinie Północnej czy transportowania leków w Newadzie.

Lata testów

Testy mają potrwać ponad 2 lata i każda z firm będzie dzieliła się swoimi spostrzeżeniami z Federalną Administracją Lotnictwa (FAA). Mają one w przyszłości pomóc w tworzeniu nowego prawa, które zintegruje loty bezzałogowców z innymi statkami powietrznymi w amerykańskiej przestrzeni.

Program "24 Godziny" od poniedziałku do piątku o godz. 21.00 na antenie TVN24 BiS.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.