Tesla w kosmosie. Obliczyli, jakie jest zagrożenie, że uderzy w Ziemię

Tesla w kosmosie. Ma szansę zderzyć się z Ziemią? Odtwórz: Tesla w kosmosie. Ma szansę zderzyć się z Ziemią?
Foto: SpaceX | Video: tvn24bis Foto: Czy Tesla ma szansę zderzyć się z Ziemią? | Video: Tesla w kosmosie. Ma szansę zderzyć się z Ziemią?

Lot samochodu w przestrzeni kosmicznej stał się już tematem poważnie brzmiącej pracy naukowej. Trzech naukowców stworzyło opracowanie pod tytułem "Losowy spacer samochodów i prawdopodobieństwo ich kolizji z planetami". Wykonali szereg obliczeń i wyszło im, że prawdopodobieństwo przecięcia się trajektorii lotu auta z Ziemią wynosi 6 proc. w ciągu miliona lat. Naukowcy zauważają, że lot samochodu w przestrzeni kosmicznej nie różni się od lotu małych asteroid, które znajdują się w pobliżu Ziemi i dlatego można przewidzieć jego zachowanie. Zresztą podobnie jak asteroidy, gdyby Tesla wystrzelona przez SpaceX znalazła się na kursie kolizyjnym z naszą planetą spłonęłaby przy wejściu w jej atmosferę. A zatem – "Don’t Panic!". Więcej szczegółów w programie 24 godziny przedstawił Patrycjusz Wyżga.

Program "24 godziny" od poniedziałku do piątku na antenie TVN24 BiS.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.