Szydziła ze starszej kobiety na siłowni. Modelka usłyszała wyrok

Króliczek Playboya skazany Odtwórz: Króliczek Playboya skazany
Foto: TVN24 BiS | Video: TVN24 BiS Foto: Mathers to Playmate Roku 2015 | Video: Króliczek Playboya skazany

Króliczek "Playboya" została skazany na 30 dni prac społecznych. Modelka Dani Mathers szydziła z wyglądu starszej kobiety na siłowni. Ukradkiem zrobiła zdjęcie, kiedy była naga i wrzuciła do internetu z kpiącym komentarzem. Groziło jej za to pół roku więzienia. Materiał programu "24 Godziny".

Mathers miała do wyboru: albo 45 dni w więzieniu albo 30 dni usuwania graffiti w Los Angeles. Wybrała prace społeczne.

Potężna krytyka

W lipcu ubiegłego roku 30-letnia Mathers sfotografowała z ukrycia w szatni 70-letnią kobietę stojącą pod prysznicem i wrzuciła zdjęcie na konto w aplikacji Snapchat. Napisała też w ramach komentarza: "jeżeli ja nie mogę tego odzobaczyć, to ty też nie".

Spadła na nią fala krytyki. Zdjęcie zaczęło się pojawiać w innych mediach społecznościowych, przesyłane i komentowane przez oburzonych internautów. Sieć siłowni, z której modelka korzystała, od razu cofnęła jej abonament, a także - zapewne ku zaskoczeniu Mathers, która twierdziła, że wcale nie zamierzała śmiać się ze sfotografowanej kobiety - zgłosiła zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.

Prokuratura w Los Angeles formalnie postawiła modelce zarzuty naruszenia prywatności. Przedstawiciel prokuratury Mike Feuer podkreślił, że to, co zrobiła modelka, było "poniżające" i uczyniło z nieświadomej niczego kobiety ofiarę swego rodzaju psychicznej napaści, która w takich przypadkach może mieć "daleko idące konsekwencje".

"Playboy", który wybrał Mathers modelką 2015 roku, zerwał z nią współpracę.
Program "24 Godziny" od poniedziałku do piątku na antenie TVN24 BiS o godz. 21.00.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.