Szkodliwa nadopiekuńczość. "Rodzice ze śmigłowca" przeszkadzają dzieciom

"Helicopter parenting" czym jest i dlaczego szkodzi dzieciom? Odtwórz: "Helicopter parenting" czym jest i dlaczego szkodzi dzieciom?
Foto: Shutterstock Foto: Amerykańscy badacze nazwali to "helicopter parenting", czyli "opieka ze śmigłowca" | Video: "Helicopter parenting" czym jest i dlaczego szkodzi dzieciom?

Amerykańscy badacze nazwali to "helicopter parenting", czyli "opieka ze śmigłowca". Nazwa oznacza postawę rodziców, którzy bezustannie mają oko na swoje dzieci i reagują, gdy tylko uznają, że jest to potrzebne. Tymczasem psychologowie z Uniwersytetu w Minnesocie przeprowadzili trwający 8 lat eksperyment, który wykazał szkodliwość takiego podejścia. Badano grupę rodziców i ich dzieci, które dorastały od 2. do 10. roku życia. Okazało się, że młodzi ludzie, których rodzice wykazywali nadopiekuńczość, trudniej nawiązywały kontakty z rówieśnikami czy radziły sobie z różnymi sytuacjami w szkole. O szczegółach w programie "24 Godziny" TVN24 BiS opowiadał Mateusz Walczak.

Program "24 Godziny" od poniedziałku do piątku po 18.00 i 21.00 na antenie TVN24 BiS.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.