Służby specjalne ruszają z rekrutacją i zachęcają filmikiem. Na chętnych czeka wysoka pensja

Służba rusza z rekrutacją i zachęca filmikiem. Na chętnych czeka wysoka pensja Odtwórz: Służba rusza z rekrutacją i zachęca filmikiem. Na chętnych czeka wysoka pensja
Służba rusza z rekrutacją i zachęca filmikiem. Na chętnych czeka wysoka pensja "Źródło: TVN24 BiS"

Brytyjski wywiad pierwszy raz w historii przygotował spot rekrutacyjny, który jest nadawany w tamtejszych stacjach telewizyjnych. Przekaz ma także zachęcać do wstąpienia do MI6 kobiety. Wywiad chce dodatkowo pozyskać więcej agentów wywodzących się z mniejszości zamieszkujących Zjednoczone Królestwo. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Aby spełnić wymagania trzeba mieć brytyjski paszport, ukończone 21 lat i wyższe wykształcenie. A także między innymi świetne zdolności interpersonalne i przekonanie do służby dla kraju.

MI6 chce pozyskać dodatkowo 800 agentów, dotąd ma blisko 2,7 tysiąca. Ile można zarobić w takiej pracy? Chodzi o 36 tysięcy funtów rocznie, czyli 3 tysiące miesięcznie.

Reklama może trafić na podatny grunt. Jak podaje szefostwo brytyjskiego wywiadu, liczba aplikacji do pracy w MI6 wzrosła już po ujawnieniu próby otrucia Siergieja Skripala i jego córki.

Program "24 Godziny" od poniedziałku do piątku o godz. 21.00 na antenie TVN24 BiS.