Robin Wright wywalczyła podwyżkę. Zarobi tyle samo co Kevin Spacey

 Aktorki zarabiają mniej od swoich kolegów z planu Odtwórz: Aktorki zarabiają mniej od swoich kolegów z planu
Foto: Sony Pictures Foto: Para prezydencka znana z serialu "House of Cards" | Video: Aktorki zarabiają mniej od swoich kolegów z planu

Robin Wright zażądała od producentów "House of Cards", by jej wynagrodzenie było takie samo jak jej serialowego partnera, Kevina Spaceya. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Sprawa wyszła na jaw podczas gali Fundacji Rockefellera w Nowym Jorku. Wright poinformowała, zgłosiła się do producentów z prośbą o podwyżkę.

- Powiedziałam: Chcę być opłacana tak samo jak Kevin (...) Albo zapłacicie tyle samo, albo upublicznię sprawę. Zgodzili się - zdradziła Wright. Jak dodała, wykorzystała fakt, że grana przez nią postać pierwszej damy Claire Underwood jest równie popularna jak postać prezydenta Franka Underwooda, kreowana przez Spaceya.

Walka z nierównościami

Według informacji Business Insider, tylko za jeden odcinek w roli Francisa Underwooda, Kevin Spacey w 2014 roku otrzymywał 500 tys. dolarów. Podczas gdy dochody Wright oszacowano na około 420 tys. dolarów.

Stąd też jej starania o podwyżkę.

Robin Wright dołącza tym samym do grona aktorek Hollywood, które zwracają na brak równowagi w zarobkach kobiet i mężczyzn. Głośno na ten temat zrobiło się w ubiegłym roku po apelu Jennifer Lawrence.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.