Oszuści ukradli tożsamość amerykańskiego żołnierza. Stworzyli 4 tysiące fałszywych kont

Oszuści ukradli tożsamość amerykańskiego żołnierza. Stworzyli 4 tysiące fałszywych kont Odtwórz: Oszuści ukradli tożsamość amerykańskiego żołnierza. Stworzyli 4 tysiące fałszywych kont
Foto: Shutterstock | Video: TV24bis Foto: Oszuści stworzyli 4 tysiące fałszywych kont amerykańskiego żołnierza | Video: Oszuści ukradli tożsamość amerykańskiego żołnierza. Stworzyli 4 tysiące fałszywych kont

Bryan Denny, jak miliony ludzi, ma konta na portalach społecznościowych. Pewnego razu ze zdumieniem przeczytał wysłaną mu na Facebooku informację od nieznanej kobiety, która była rozczarowana, że on mimo obietnicy wciąż się z nią nie spotkał. Brian zaczął bliżej przyglądać się sprawie i odkrył, że w sieci jest 4 tysiące kont, których użytkownicy posługują się jego zdjęciami jako profilowymi. Część kont była na jego nazwisko, część na inne. Po analizie okazało się, że jego tożsamość próbują zawłaszczać oszuści, którzy żerują na ludzkim współczuciu.

Poznanym przez internet osobom – zwłaszcza kobietom - pisali, że są w trudnej sytuacji i prosili o wsparcie – obiecując zwrócić potem pieniądze, pożyczane na rzekome leczenie chorego syna. Ślady prowadziły głównie do naciągaczy z Afryki. Bryan Denny podzielił się swoją historią z mediami – ku przestrodze dla innych. Tę historię w programie "24 godziny" przedstawiał Michał Sznajder.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.