Ofiary strzelaniny w Las Vegas zbierają pieniądze na leczenie

Ofiary strzelaniny w Las Vegas zbierają pieniądze na leczenie
Foto: gofundme.com Foto: Ofiary strzelaniny zbierają pieniądze na leczenie

"Ofiary strzelaniny w Las Vegas nie radzą sobie z płaceniem rachunków za leczenie" - tak brzmi tytuł artykułu zamieszczonego na jednym z amerykańskich portali. Wszystko z powodu systemu opieki zdrowotnej jaki obowiązuje za oceanem. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

W Stanach Zjednoczonych nie funkcjonuje system powszechnych ubezpieczeń, nie ma też obowiązku zakupu prywatnej polisy. Dlatego na portalu Gofundme pojawiły się zbiórki pieniędzy na wsparcie ofiar strzelaniny i ich rodzin.

Pomagają jak mogą także sami mieszkańcy. - Jestem tutaj, aby pomóc ofiarom. Mam nadzieję, że nasza krew im pomoże i szybko staną na nogi - mówi jeden z nich.

Strzelanina w Las Vegas

Na początku października 64-letni Amerykanin Stephen Paddock, były księgowy, hazardzista i inwestor na rynku nieruchomości, otworzył ogień do zgromadzonych pod gołym niebem ponad 20 tys. uczestników festiwalu muzyki country "Route 91. Harvest Festival" w Las Vegas, zabijając prawie 60 osób i raniąc ponad 500.

Większość ofiar Paddocka, który miał cały arsenał broni i wyposażenia snajperskiego, nie ukończyła 40. roku życia. Była to najkrwawsza tego rodzaju tragedia w najnowszej historii USA.

Program "24 Godziny" od poniedziałku do piątku na antenie TVN24 BiS o godz. 21.00.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.