Nowy rozdział życia, stare długi. O. J. Simpson "musi zapoznać się z nowymi technologiami"

Co dalej z O.J. Simpsonem? Odtwórz: Co dalej z O.J. Simpsonem?
Co dalej z O.J. Simpsonem? "Źródło: TVN24 BiS"

Emerytura za grę w NFL, honoraria od stowarzyszenia aktorów oraz państwowe świadczenia emerytalne - to źródła dochodów O.J. Simpsona. Te pieniądze są jednak nie do ruszenia i to mimo że celebryta ma do spłaty dług sięgające 65 milionów dolarów. Simpsona do pracy zmusić jednak nie można, a jego przedstawiciel tłumaczy, że celebryta po wyjściu z więzienia "musi zapoznać się z nowymi technologiami". Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

1 października Simpson został warunkowo zwolniony z więzienia w stanie Nevada, gdzie odbywał karę pozbawienia wolności za napad z bronią w ręku. Za kratkami spędził prawie 9 lat.

Urodzony w 1947 roku Simpson jest jednym z najwybitniejszych graczy w historii futbolu amerykańskiego. W 1994 roku został oskarżony o zabicie swojej byłej żony Nicole Brown oraz kelnera z restauracji Mezzaluna Rona Goldmana.

W 1995 roku w procesie karnym został uniewinniony z zarzutu podwójnego morderstwa. Wyrok uznano za kontrowersyjny, według prokuratury dowody winy były mocne, a decyzję podjęła ława przysięgłych złożona w większości z Afroamerykanów. Proces ten był szeroko relacjonowany w mediach. Jednak bliscy ofiar morderstwa, w procesie cywilnym, otrzymały wysokie zadośćuczynienie.