Niszczące podróże. Jak nie zadeptać raju?

Niszczące podróże. Czego unikać, aby nie zadeptać raju? Odtwórz: Niszczące podróże. Czego unikać, aby nie zadeptać raju?
Foto: Shutterstock | Video: tvn24bis.pl Foto: Turystyka bywa niszcząca dla środowiska naturalnego | Video: Niszczące podróże. Czego unikać, aby nie zadeptać raju?

- Turystyka ma swoje blaski i cienie. Wśród tych drugich jest element masowości. Jeżeli przychodzi za dużo ludzi, to traci na tym natura - mówił w TVN24 BiS Paweł Cywiński, orientalista, kulturoznawca i podróżnik. Dodał, że jeśli nie chcemy być turystami, którzy niszczą środowisko i "zadeptują raj", to powinni np. zrezygnować z popularnej w egzotycznych krajach przejażdżki na słoniu. - Trzeba zdawać sobie sprawę, że słonie w ramach przygotowywania do pracy z turystami są poddawane strasznym torturom fizyczny, które łamią jego psychikę. Są to więc zwierzęta skrzywdzone tylko po to, aby ktoś mógł zarabiać na tym, że przewiezie turystów na słoniu - dodał gość TVN24 BiS. Co jeszcze można zrobić, by uchronić środowisko naturalne i lokalne społeczności przed negatywnymi aspektami turystki?

Program "24 godziny" od poniedziałku do piątku o godz. 21.00 w TVN24 BiS.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.