Nie wpuścili chłopca na "Dzień księżniczki". Disneyland przeprasza

Disneyland odmówił atrakcji, bo nie jest dziewczynką. Rzecznik przeprasza Odtwórz: Disneyland odmówił atrakcji, bo nie jest dziewczynką. Rzecznik przeprasza
Foto: Instagram.com/ Sparklesandstretcl | Video: TVN24 BiS Foto: Disneyland odmówił rezerwacji chłopcu | Video: Disneyland odmówił atrakcji, bo nie jest dziewczynką. Rzecznik przeprasza

Disneyland w Paryżu musiał przeprosić matkę brytyjskiego chłopca. Powód? Personel nie pozwolił jej zarezerwować dla trzyletniego synka atrakcji o nazwie "Dzień księżniczki". Rzecznik Disneylandu zapewnił, że taka sytuacja już nigdy się nie powtórzy. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Mama trzylatka Hayley McLean-Glass napisała o sprawie w liście otwartym zamieszczonym na jednym z portali społecznościowych. Jak wskazała, atrakcja miała być jednym z prezentów pod choinkę dla jej trzyletniego syna, który jest "superfanem" Elsy i lubi ubierać się jak postać znana z bajki "Kraina lodu".

Disneyland przeprasza

W paryskim Disneylandzie odmówiono jednak rezerwacji, tłumacząc to tym, że jest ona dostępna tylko dla dziewczynek. Do sprawy odniósł się rzecznik Disneylandu.

- Traktujemy tę sprawę bardzo poważne i szczerzę, przepraszamy Hayley i Noah za sprawiony ból - powiedział w rozmowie z ITV News. - To pojedyncze zdarzenie. Odpowiedź personelu nie jest odzwierciedleniem polityki lub przekonań Disneylandu w Paryżu. Zapewniamy, że to się nie powtórzy - dodał rzecznik.

- Różnorodność jest bliska i droga naszym sercom (...) zarówno chłopcy, jak i dziewczęta mogą korzystać z "Dnia księżniczki" - podkreślił przedstawiciel parku rozrywki. W rozmowie z "The Guardian" dodatkowo wskazał, że "atrakcja jest dostępna dla wszystkich dzieci w wieku od trzech do dwunastu lat".

Program "24 Godziny" od poniedziałku do piątku na antenie TVN24 BiS o godz. 21.00.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.