Nie dla e-sportu na igrzyskach. Ostre słowa szefa Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego

Szef MKOl mówi "nie" dla e-sportu na igrzyskach Odtwórz: Szef MKOl mówi "nie" dla e-sportu na igrzyskach
Szef MKOl mówi "nie" dla e-sportu na igrzyskach "Źródło: TVN24 BiS"

Włączenie e-sportu do konkurencji na igrzyskach olimpijskich pozostaje odległym marzeniem. Zdaniem prezesa Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Thomasa Bacha, "mordercze gry" promują przemoc wbrew idei ruchu olimpijskiego. - Dopóki się to nie zmieni sporty elektroniczne nie mają miejsca na igrzyskach - powiedział w rozmowie z agencją Associated Press. O szczegółach mówił Mateusz Walczak.

Rozmowy w sprawie możliwej współpracy między organizatorami międzynarodowych igrzysk olimpijskich a przedstawicielami branży gier i sportów elektronicznych toczą się od ponad roku.

Rozmowy trwają

Kwestia ta była jednym z tematów między innymi Szczytu Olimpijskiego w Lozannie, w październiku 2017 roku, a także tegorocznego lipcowego spotkania MKOl z graczami, producentami i wydawcami gier oraz innymi organizacjami zaangażowanymi w organizację wydarzeń e-sportowych.

Dalsze rozmowy w kwestii e-sportu mają być również prowadzone podczas nadchodzącego forum Zgromadzenia Generalnego Międzynarodowych Federacji Sportowych (GAISF) i tegorocznego Szczytu Olimpijskiego.

Sporty elektroniczne nie były dotychczas oficjalną częścią igrzysk olimpijskich. Mimo to, Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2018 w Pjongczangu w Korei Południowej poprzedziła specjalna edycja turnieju e-sportowego.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.