Latające motocykle w służbie policji

Dubajska policja testuje latający motocykl Odtwórz: Dubajska policja testuje latający motocykl
Foto: hoversurf.com Foto: Dron - motocykl może rozpędzić się do blisko 100 kilometróww na godzinę | Video: Dubajska policja testuje latający motocykl

Rozpędzają się do prawie 100 kilometrów na godzinę, mogą startować i lądować, gdzie chcą. Dubajska policja testuje latające motocykle.

S3 2018 Hoverbike by Hoversurf to wyposażony w cztery wirniki latający motocykl.

Sprzęt może służyć zarówno do przewozu ludzi, ale także jako maszyna transportowa. Jednakże tym, co sprawia, że Hoverbike wzbudza zainteresowanie policji, jest możliwość startowania i lądowania w praktycznie każdym miejscu, umożliwiając szybkie dotarcie w miejsca niedostępne dla radiowozu czy klasycznego motocykla.

Krótki czas lotu

Latająca maszyna waży około 114 kilogramów, a jej prędkość maksymalna wynosi 96 kilometrów na godzinę. Zastosowano w niej napęd elektryczny. 

W przypadku lotu z pilotem podróż może trwać od 10 do 25 minut. Podczas przewożenia towaru czas ten jest nieco dłuższy, sięga bowiem około 40 minut. Po wyczerpaniu baterii, maszyna musi ładować się około 2 godzin.

Jak wskazują funkcjonariusze dubajskiej policji, największym minusem maszyny jest krótki czas lotu. Ogranicza to np. możliwość powrotu z miejsca interwencji do macierzystej jednostki.

Mimo niedogodnień przedstawiciele dubajskiej policji deklarują, że w 2020 roku będą chcieli  używać Hoverbike’ów.

Sama maszyna wzbudza także zainteresowanie wśród cywilnych konsumentów. Nie będzie to jednak tani zakup. Cena latającego motocykla to 150 tys. dolarów, czyli w przeliczeniu prawie 570 tysięcy złotych.

Program "24 Godziny" od poniedziałku do piątku o godz. 18.30 na antenie TVN24 BiS.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.