Kobieta stanie na czele Europolu

Catherine De Bolle stanie na czele Europolu Odtwórz: Catherine De Bolle stanie na czele Europolu
Foto: TVN24 BiS | Video: TVN24 BiS Foto: Catherine De Bolle stanie na czele Europolu | Video: Catherine De Bolle stanie na czele Europolu

Europol, unijna agencja policyjna będzie dowodzona przez kobietę. Catherine De Bolle, obecnie kierująca belgijską policją, obowiązki przejmie z początkiem maja. - Jestem przekonana, że policja i sektor bezpieczeństwa są gotowe zaakceptować kobietę na najwyższych stanowiskach. Ale zależy to również od samych kobiet. Musimy być otwarte na pracę w tym sektorze. Nie uważam, że szklany sufit pękł. Ale wierzę, że moja nominacja jest dowodem na to, że Europa jest gotowa zaakceptować kobietę na najwyższym stanowisku – ocenia Catherine De Bolle. Materiał programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Belgijka będzie pierwszą kobietą na stanowisku szefowej tej unijnej agencji policyjnej. Jej kadencja ma trwać cztery lata. Catherine De Bolle uważa, że największym wyzwaniem w jej nowej pracy będzie utrzymanie zaufania do agencji oraz dalsze wzmacnianie jej wartości operacyjnej. W jej opinii taka organizacja jak Europol jest w obecnych czasach po prostu niezbędna.

Program "24 Godziny" od poniedziałku do piątku o 18.00 i 21.00 na antenie TVN24 BiS.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.