Intratny powrót legendy. Sprzedaż singli Abby wystrzeliła

Ta informacja rozgrzała rynek muzyczny. Sprzedaż singli szwedzkiego zespołu wystrzeliła Odtwórz: Ta informacja rozgrzała rynek muzyczny. Sprzedaż singli szwedzkiego zespołu wystrzeliła
Ta informacja rozgrzała rynek muzyczny. Sprzedaż singli szwedzkiego zespołu wystrzeliła "Źródło: TVN24 BiS"

Po zapowiedzi, że zespół Abba w oryginalnym składzie nagra dwie nowe piosenki, sprzedaż dawnych singli wzrosła w USA o 57 procent. Z kolei płyta z największymi przebojami szwedzkiego zespołu wróciła do zestawienia TOP200, publikowanego od lat przez amerykański magazyn muzyczny "Billboard". W programie "24 Godziny" o szczegółach mówił Mateusz Walczak.

To nie pierwszy intratny powrót dawnych gwiazd muzyki. Opłacił się też powrót Guns N’ Roses. Wspólne koncerty Slasha, Axla Rose'a i kolegów dały zysk na poziomie 230 milionów dolarów.

Fani tłumnie przychodzili też na koncerty Black Sabbath, gdy obok siebie stanęli znów Ozzy Osbourne i Tony Iommi.

Wielkie pieniądze mogą zarobić, jeśli wrócą do wspólnych występów, wokalistki tworzące Spice Girls. Fani liczą też i zapewne wiele by zapłacili za to, by znów ujrzeć razem grupę Oasis, a nadzieje na to ożyły wraz z doniesieniami o ociepleniu relacji między skłóconymi od lat braćmi Gallagherami.

Program "24 Godziny" od poniedziałku do piątku o godz. 21.00 na antenie TVN24 BiS.