Elektryczne auta uratują klimat? Jest jeden poważny problem

Spalanie węgla zbiera żniwo. Pomoże elektryczna rewolucja na drogach? Odtwórz: Spalanie węgla zbiera żniwo. Pomoże elektryczna rewolucja na drogach?
Foto: Ponad 23 tys. osób umiera rocznie przez emisję zanieczyszczeń pochodzących z elektrowni węglowych | Video: Spalanie węgla zbiera żniwo. Pomoże elektryczna rewolucja na drogach?

Ponad 23 tys. osób umiera rocznie przez emisję zanieczyszczeń pochodzących z elektrowni węglowych. Nadzieje na czyste powietrze przynoszą plany zastępowania samochodów spalinowych elektrycznymi. - Dobrze, że taki plany powstają. To może być koło zamachowe gospodarki i sposób na czysty transport w polskich miastach - mówił w programie "24 Godziny" Marek Józefiak z organizacji Polska Zielona Sieć. Gość TVN24 BiS miał jednak pewne zastrzeżenia. - Jeżeli nie pójdziemy krok dalej i nie zastanowimy się, skąd te samochody będą czerpać energię to wpływ na zmianę klimatu nie będzie pozytywny - dodał Józefiak, przypominając, że energia elektryczna w naszym kraju w ponad 80 proc. pochodzi z węgla.

Program "24 Godziny" od poniedziałku do piątku na antenie TVN24 BiS o godz. 21.00.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (3)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
Zosia I
ZWIEDZENIE ciąg dalszy.Nowe technologie już są ale możni tego świata musieliby zrezygnować z biznesów, a to, jakby oni powiedzieli; " po naszym i waszym trupie ". No bo niby jak kazać zapłacić rachunek za energię słoneczną. Oczywiście tylko za panele.
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
radoslaw_pawluk
Ponad 23 tys. osób umiera rocznie przez emisję zanieczyszczeń pochodzących z elektrowni węglowych. A ile umiera z powodu aut spalinowych ? Po drugie Zielonemu przez gardło nie przeszło słowo o energetyce jądrowej. Na samej energii odnawialnej nie pojedziemy dalej.
  • 1
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.