Chciały obejrzeć mecz. Musiały przebrać się za mężczyzn

By dostać się na mecz przebrały się za mężczyzn. Obeszły zakaz Odtwórz: By dostać się na mecz przebrały się za mężczyzn. Obeszły zakaz
Foto: Twitter - @Hassanvand | Video: TVN24 BiS Foto: Kobiety obeszły zakaz | Video: By dostać się na mecz przebrały się za mężczyzn. Obeszły zakaz

Od niemal 40 lat kobiety w Iranie nie mają wstępu na mecze piłki nożnej. Ostatnio jednak pięć przyjaciółek postanowiło obejść ten zakaz. Aby obejrzeć zawody przebrały się za mężczyzn. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Kobiety nałożyły peruki i sztuczny zarost. Ochroniarze dali się na to nabrać i dzięki temu przyjaciółki usiadły na trybunach stadionu Azadi w Teheranie.

Słowa wsparcia

Ich zdjęcia szybko obiegły świat, a w mediach społecznościowych pojawiły się słowa wsparcia. Nie brakowało postów wyrażających nadzieje na to, że pewnego dnia kobiety będą mogły swobodnie oglądać mecze bez ukrywania swojej tożsamości.

Zdjęcie z meczu na swoim profilu na Twitterze zamieścił dziennikarz "Iran Newspaper" Sobhan Hassanvand.
Także przebrane kobiety pochwaliły się zdjęciami i nagraniami z trybun.


 


عليـِ كريمييييي#جنبش_غیرت #جنبش_زنان @aliiiiiiiikarimi8 8

Post udostępniony przez بازيگر تئاتر (@mohadeseh.mahdavifar)Przypomnijmy, że zaledwie trzy tygodnie temu 35 kobiet próbujących dostać się na rozgrywki odbywające się na tym samym stadionie zostało aresztowanych.

Zakaz uczestnictwa kobiet w meczach wprowadzono w Iranie w 1979 roku. Tłumaczy się go ochroną kobiet przed wulgarną atmosferą panującą na tego typu wydarzeniach.

Program "24 Godziny" od poniedziałku do piątku o godz. 21.00 na antenie TVN24 BiS.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.