Chcą zburzyć osiedle, aby rozbudować lotnisko

Lotnisko Heathrow czeka rozbudowa Odtwórz: Lotnisko Heathrow czeka rozbudowa
Foto: Shutterstock | Video: TVN24 BiS Foto: Lotnisko Heathrow czeka rozbudowa | Video: Lotnisko Heathrow czeka rozbudowa

Brytyjski rząd podjął kontrowersyjną decyzję o dobudowaniu trzeciego pasa startowego i nowego terminala na lotnisku Heathrow w Londynie. Sprawa budzi opór nawet u wielu członków rządzącej partii konserwatywnej. Protestują też mieszkańcy, zwłaszcza osiedla Harmondsworth, które ma być całkowicie wyburzone na potrzeby nowej inwestycji. Minister transportu podkreśla jednak, że to konieczność, bo największe brytyjskie lotnisko jest już na granicy przepustowości. Obecnie obsługuje ponad 80 mln pasażerów rocznie, po rozbudowie będzie mogło to być o prawie 50 mln więcej. Budowanie lotnisk to problem w wielu miejscach, bo trzeba wyważyć wiele racji, jak choćby czas i komfort późniejszego dojazdu pasażerów do centrów miast. Na świecie nie znaleziono na to uniwersalnej recepty. Materiał programu "24 Godziny".

Program "24 Godziny" od poniedziałku do piątku na antenie TVN24 BiS o godz. 21.00.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.