Brytyjczycy chcą ekologicznych świąt

Brytyjczycy chcą ekologicznych świąt Odtwórz: Brytyjczycy chcą ekologicznych świąt
Foto: Shutterstock | Video: TVN24 BiS Foto: Brytyjczycy chcą ekologicznych świąt | Video: Brytyjczycy chcą ekologicznych świąt

Coraz więcej Brytyjczyków chce ekologicznych świąt i planuje mniejsze wydatki, aby nie zaśmiecać środowiska niechcianymi prezentami i kolejnymi plastikowymi opakowaniami. O szczegółach w programie "24 Godziny" opowiadała Kamila Chlebińska.

Z badań wynika, że ponad 1/3 Brytyjczyków wyda w tym rok mniej na święta.

Wyspiarze deklarują również, że będą unikać plastikowych opakowań, a prezenty będą pakować w ekologiczny papier, nadający się do recyklingu.

Lawina śmieci

Szacuje się, że po świętach zostanie w Wielkiej Brytanii ogromna ilość "świątecznych śmieci" w postaci 103 tysięcy ton plastiku, 3,6 tysięcy ton folii aluminiowej oraz 106 kilometrów kwadratowych papieru do pakowania.

Coraz większa liczba Brytyjczyków deklaruje również, że rozważniej będzie kupować prezenty. Eksperci podają, że liczba niechcianych podarunków wynosi każdego roku aż 60-70 milionów. Z badań wynika, że są to głównie produkty do kąpieli.

Ponad 1/3 badanych byłaby szczęśliwa, gdyby zamiast prezentu ktoś ofiarował darowiznę na cele charytatywne.

Program "24 Godziny" od poniedziałku do piątku na antenie TVN24 BiS.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.