Angelina Jolie chciała złapać zbrodniarza wojennego. Miała być przynętą

Niustraszona Angelina Jolie Odtwórz: Niustraszona Angelina Jolie
Foto: Reuters/FORUM/Shutterstock | Video: TVN24 BiS Foto: Joseph Kony to ugandyjski zbrodniarz wojenny | Video: Niustraszona Angelina Jolie

Wielokrotnie łapała przestępców na wielkim ekranie, ale jak się okazuje, chciała też pomóc w złapaniu prawdziwego zbrodniarza. Plan ostatecznie upadł, chociaż nie wiadomo z jakiego powodu. Materiał programu "24 Godziny".

Angelina Jolie pięć lat temu miała zaproponować Międzynarodowemu Trybunałowi Karnemu (MTK) pomoc w ujęciu Josepha Kony'ego, przywódcę Armii Bożego Oporu.

Jest on podejrzewany między innymi o ataki na ludność cywilną Ugandy i zmuszanie dzieci do walki.

Aktorka, która chciała odegrać rolę przynęty, miałaby zwrócić się z prośbą o zorganizowanie kolacji, na którym doszłoby do zatrzymania Ugandyjczyka.

W akcję miał być zaangażowany także jej ówczesny partner Brad Pitt. Informacje pochodzą z ujawnionych e-maili, należących do głównego prokuratora MTK Luisa Moreno-Ocampo.

Plan ostatecznie upadł, chociaż nie wiadomo z jakiego powodu.

Program "24 Godziny" od poniedziałku do piątku na antenie TVN24 BiS o godz. 21.00.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
Donald11
Pani Jolie to osoba wielkiej klasy i kultury. Jednak do takich zadań potrzebni są fachowcy od (nie czarujmy się) mokrej roboty i na pewno dobrze się stało, że ktoś do udziału pani Jolie w tej akcji nie dopuścił. A swoją drogą - babka ma ikrę...
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.