• rozwiń
  • WIG20 2212.15 +0.46%
  • WIG30 2554.98 +0.55%
  • WIG 58549.08 +0.36%
  • sWIG80 16389.00 +0.50%
  • mWIG40 4776.84 +0.65%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 15:45

Dostosuj

Temat: Rosja

Putin: Rosja liczy na uzgodnienie stanowisk z Katarem w sferze gazowej

Foto: EPA/YURI KOCHETKOV Foto: Władimir Putin spotkał się w Moskwie z emirem Kataru szejkiem Tamimem ibn Hamadem as-Sanim

Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział w poniedziałek, że jego kraj liczy na uzgodnienie stanowisk z Katarem w energetyce, szczególnie w sferze gazowej. Putin mówił o tym na spotkaniu w Moskwie z emirem Kataru szejkiem Tamimem ibn Hamadem as-Sanim.

- Musimy koniecznie porozmawiać o współpracy i uzgodnieniu stanowisk z Katarem w energetyce, szczególnie w sferze gazowej - powiedział rosyjski prezydent, cytowany przez agencję TASS.

Wyraził też nadzieję, że podczas rozmów strony będą poszukiwać rozwiązań kwestii najtrudniejszych.

Wcześniej zapowiadano, że przywódcy Rosji i Kataru będą rozmawiać m.in. o sytuacji na Bliskim Wschodzie. Służby prasowe Kremla informowały przed wizytą, że mowa będzie m.in. o uregulowaniu sytuacji w Syrii.

Rosja i Katar mają rozbieżne stanowiska w sprawie konfliktu syryjskiego - Katar wspiera tamtejszą opozycję, dążącą do obalenia prezydenta Baszara el-Asada, a Moskwa jest sojuszniczką syryjskiego przywódcy.

W poniedziałkowych rozmowach w Moskwie uczestniczyli też szefowie dyplomacji Rosji i Kataru - Siergiej Ławrow i Chalid ibn Muhammad al-Attija.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane