• rozwiń
  • WIG20 2408.49 +0.06%
  • WIG30 2775.98 -0.09%
  • WIG 62803.65 -0.02%
  • sWIG80 14794.07 +0.26%
  • mWIG40 4815.50 -0.28%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Temat: Wielka Brytania

Zamknięto lotnisko w Londynie. Powodem bomba z czasów II wojny światowej

Zamknięto lotnisko w Londynie. Znaleziono bombę z czasów II wojny światowej "Źródło: tvn24"

Wszystkie loty do i z lotniska London City zostały odwołane w poniedziałek po tym, jak w doku króla Jerzego V nad Tamizą znaleziono bombę z okresu drugiej wojny światowej. Zlokalizowane w centrum miasta lotnisko zostało tymczasowo zamknięte.

Bomba została znaleziona w niedzielę rano podczas prac w doku króla Jerzego V, znajdującym się niedaleko od jedynego pasa startowego lotniska London City. Wieczorem wokół niewybuchu ustanowiono strefę zamkniętą.

- Wszystkie loty z i do London City są w poniedziałek odwołane, a strefa zamknięta znajduje się w najbliższej okolicy - poinformował Robert Sinclair, dyrektor zarządzający London City Airport. Dodał, że służby lotniska "w pełni współpracują z Policją Metropolitalną i Królewską Marynarką Wojenną i ciężko pracują, aby bezpiecznie usunąć ładunek i rozwiązać sytuację tak szybko, jak to możliwe".

Stołeczna policja poinformowała, że z nieruchomości w obrębie strefy zamkniętej ewakuowano ludzi, zamknięto również wiele dróg.

Tysiące bomb zostało zrzuconych na Londyn przez niemieckie siły powietrzne Luftwaffe między wrześniem 1940 a majem 1941 roku.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane