• rozwiń
    • WIG20 2304.48 -0.16%
    • WIG30 2661.88 -0.07%
    • WIG 60982.19 -0.01%
    • sWIG80 15982.99 -0.04%
    • mWIG40 4888.14 +0.39%

Ostatnia aktualizacja: 2017-06-23 17:15

Dostosuj

Temat: Wielka Brytania

Uczniowie coraz mniej zainteresowani informatyką. "To katastrofa dla gospodarki"

OECD: komputery w szkołach nie poprawiają wyników uczniów "Źródło: TVN24 Biznes i Świat"

Edukacja komputerowa w szkołach przechodzi rewolucję, ale coraz mniej uczniów chce być jej częścią - podaje BBC. Brytyjskie Towarzystwo Informatyczne (BCS) ostrzega, że liczba uczniów, którzy zdobywają wykształcenie związane z zaawansowaną obsługą komputerów może zmniejszyć się o połowę do 2020 roku, a to oznaczałoby katastrofę dla gospodarki tego kraju.

- Jeśli teraz nie będziemy działać, to liczba studentów informatyki zmniejszy się o połowę. Będzie to katastrofą dla naszej gospodarki, dzieci i przyszłości całego narodu - uważa Bill Mitchell z BCS.

- Musimy zrozumieć dlaczego coraz mniej uczniów jest zainteresowanych informatyką, abyśmy mogli wykształcić odpowiednią kadrę w przyszłości - mówi prof. Rose Luckin z University College London's Knowledge Lab i dodaje, że to szczególnie ważne w kontekście rozwoju sztucznej inteligencji.

Za mało kobiet

Według Brytyjskiego Towarzystwa Informatycznego poważny problem stanowi również to, że wykształcenie w kierunku informatycznym zdobywa za mało kobiet. W zeszłym roku kobiety stanowiły tylko 20 proc. wszystkich osób, które podeszły do egzaminu z zakresu nauk komputerowych.

- Informatyka wciąż postrzegana jest jako kierunek techniczny, który zdominowany jest przez mężczyzn. Wiele dziewczyn uważa, że informatyka i programowanie jest tylko dla chłopców i nie biorą pod uwagę branży IT, jako ewentualną opcję rozwoju kariery zawodowej - uważa prof. Rose Luckin.

Trwa cisza referendalna, która zakończy się w niedzielę o godz. 21. W tym czasie forum będzie wyłączone.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane