• rozwiń
  • WIG20 2413.68 +1.12%
  • WIG30 2777.76 +1.06%
  • WIG 62532.46 +0.86%
  • sWIG80 14291.41 -0.15%
  • mWIG40 4744.68 +0.62%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Temat: Gospodarka

Przegląd prasy. Dwa miliony potencjalnych klientów na celowniku banków

Ukraińcy na polskim rynku pracy "Źródło: TVN24 BiS"

Polskie instytucje finansowe odkryły dwa miliony potencjalnych klientów. Już startują z ofertami - informuje w piątek "Rzeczpospolita".

Banki to kolejna po operatorach sieci telefonii komórkowych duża branża, która dostrzegła duży potencjał biznesowy w coraz liczniejszej grupie Ukraińców przebywających w Polsce. Instytucje finansowe szykują dla nich specjalne oferty - czytamy w artykule.

Nowe oferty

Jak dowiedziała się "Rzeczpospolita", Getin Noble Bank wprowadził właśnie ułatwienia dla Ukraińców chcących otworzyć konto - ma do tego wystarczyć paszport lub karta pobytu, pojawi się też wsparcie językowe.

Od listopada Credit Agricole wprowadził ułatwienia dla Ukraińców. Specjalną promocyjną ofertę ma dla nich także PKO BP, który dysponuje w tym kraju swoim bankiem - napisano.

Coraz więcej

Liczba przybyszów ze Wschodu rośnie. Według szacunków firmy Personnel Service, na które powołuje się gazeta, do końca roku złożonych zostanie około dwóch milionów oświadczeń o zatrudnieniu Ukraińców, a w przyszłym roku liczba pracowników z tego kraju ma sięgnąć trzech milionów.

Choć w skali całego polskiego sektora bankowego, liczącego 31 mln kont osobistych, nowy rynek może na pierwszy rzut oka nie wydawać się aż tak imponujący, ma jednak szanse rozwoju - pisze "Rz".

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane